TATRAN NADĚLIL BOLESLAVI DESÍTKU, START PORAZIL JIČÍN

23. 1. 2022

Koronavirem zdecimovaný rozpis Extraligy žen nabídl pouze dvě utkání. Z původního devatenáctého kola se odehrál jen zápas mezi Startem a Jičínem, kde byly úspěšnější hráčky Kunratic. V předehrávce dvacátého kola vyhrál Tatran na hřišti Mladé Boleslavi.

MITEL Florbalová akademie MB – PSN Tatran Střešovice 3:10 (1:2, 1:1, 1:7)

Hráčky Tatranu v první třetině kontrolovaly míček a dostaly se do dvoubrankového vedení. V závěru první části se ovšem prosadila domácí Kvapilová, která snížila na rozdíl jediného gólu. Ve druhé periodě pokračovaly hostující florbalistky v aktivní hře a dokázaly opět odskočit na rozdíl dvou branek. I přes stále trvající tlak Tatranu se dokázala Boleslav dostat k několika zakončením a jedno z nich skončilo v brance. Po druhé třetině tak vedl Tatran pouze o jediný gól. Ve třetí třetině dokázal Tatran přetavit územní převahu v góly a nakonec skóroval v poslední části sedmkrát. Pražský celek bere zalouženě tři body.

Branky: 20. Kvapilová, 31. Beránková, 50. Hradcová - 9. Vachušková, 14. Matějková, 22. Býčková, 41. Beránková, 42. Korbelářová, 47. Býčková, 48. Matějková, 48. Vachušková, 52. Vachušková, 57. Lytorova. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 41. Zásahy brankářů: Topolová 47 - Drbalová 13.

ONLINE | VIDEO | OHLASY

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – KM automatik FBK Jičín 6:4 (2:2, 3:2, 1:0)

Divoká první třetina nabídla čtyři branky. Hosté se ujali dvakrát vedení, ale domácí stihli vždy rychle zareagovat a vyrovnat. Po polovině utkání vedl Jičín 4:2. Hráčky Kunratic předvedly fantastickou koncovku druhé části a nasázely Jičínu tři branky. Do vedení poslala domácí vteřinu před koncem druhé třetiny Vejvodová. Hráčky Kunratic dokázaly ve třetí části navýšit své vedení a dokázaly ho udržet až do zdárného konce. Jičín i přes kvalitní výkon odjíždí s prázdnou.

Branky: 11. Vejvodová, 13. Chaloupková, 37. Kovaříková, 40. Poláková, 40. Vejvodová, 49. Kovaříková - 5. Syslová, 13. Kuchařová, 25. Žůrková, 31. Růžičková. Rozhodčí: Beránek – Přibyl. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 55. Zásahy brankářů: Janglová 16 - Vokatá 23.