TIGERS OTOČILY PROTI ŽIDENICÍM, MISTRYNĚ ZNIČILY JIČÍN

12. 9. 2021

Velkolepý návrat předvedly florbalistky Tigers. V úvodním kole florbalové Extraligy žen porazily 6:5 Židenice, přestože po čtyřiceti minutách ztrácely dvě branky. S přehledem zvládly své utkání mistrovské Vítkovice, jež rozdrtily Jičín patnácti góly. Z vysoké výhry se radují i Střešovice.

K1 Florbal Židenice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 5:6 (2:0, 3:3, 0:3)

Židenice doma podlehly v napínavé přestřelce Startu98, i když měly zápas skvěle rozehraný. Skóre otevřely z trestného střílení, které proměnila Markéta Sedláčková. Právě pro ni šlo o první extraligovou trefu po téměř dvou letech.

Také výsledek po čtyřiceti minutách mluvil ve prospěch Brňanek 5:3, jenže poslední fáze všechno změnila. Kunratice podruhé v utkání smazaly dvoubrankovou ztrátu a zhruba dvě minuty před koncem rozhodla Kristina Zlatníková.

Hned na čtyřech gólech ze šesti se podílely přihrávkou, nebo samotnou trefou letní posily Startu Hana Chaloupková, Eliška Poláková a Monika Škorpová.

Branky: 12. Sedláčková, 15. Konečná, 28. Jahodová, 37. Janečková, 37. Indrová – 23. Poláková, 26. Kovaříková, 35. Špačková, 45. Hájková, 50. Chaloupková, 58. Zlatníková. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 58. Zásahy brankářek: Večeřová 17 – Janglová 12. | ONLINE | ​​

Panthers Praha – PSN Tatran Střešovice 0:7 (0:2, 0:4, 0:1)

Hostující florbalistky měly utkání jasně pod kontrolou. Skóre otevřely již ve druhé minutě a postupně rozdíl navyšovaly až do konečné podoby 7:0. Tři branky dávala Kateřina Seemannová, jež přidala také gólovou nahrávku. Čisté konto si připsala Eliška Drbalová díky šestnácti úspěšným zákrokům.

Branky: 2. Stůjová, 8. Seemannová, 27. Hermannová, 30. Seemannová, 32. Seemannová, 37. Mechlová, 42. Vachudová. Rozhodčí: Brejcha - Kropáček. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 105. Zásahy brankářek: Horňáková 28 – Drbalová 16. | ONLINE | VIDEO | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – KM automatik FBK Jičín 15:3 (3:2, 4:0, 8:1)

Za třemi body si sebevědomě došly mistrovské Vítkovice, které přestřílely Jičín 15:3. Dvěma góly a stejným počtem asistencí se blýskla domácí útočnice Barbora Husková, hattrick zaznamenala Denisa Hyršová.

Branky: 5. Liberdová, 11. Kubečková, 11. Hyršová, 22. Kubečková, 36. Husková, 37. Hyršová, 40. Seevaldová, 44. Feiková, 45. Hyršová, 50. Ferenčíková, 51. Hanzlíková, 53. Husková, 54. Hanzlíková, 55. Seevaldová, 59. Ferenčíková – 5. Žůrková, 6. Preisslerová, 43. Bachmaierová. Rozhodčí: Petřík  – Podlesný. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 57. Zásahy brankářek: Karasová 7 – Vokatá 24. | ONLINE | OHLASY DOMÁCÍOHLASY HOSTÉ