FAVORITKY POPRVÉ V PLAY-OFF VÍTĚZÍ, BULLDOGS ZASKOČILY JIČÍN

26. 2. 2022

Klíčová část sezony odstartovala. V Extralize žen začaly play-off florbalistky Vítkovic, které vysoko uspěly proti Olomouci. Dařilo se i Ostravě nebo Chodovu, v play-down pak překvapily brněnské Bulldogs tým Jičína.

Čtvrtfinále play-off
1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 10:1 (4:0, 1:0, 5:1)

Vítkovice v první třetině potvrdily roli favoritek a vytvořily si solidní náskok 4:0. Jednou se trefila Dominika Buczeková, která navíc přidala dvě asistence. Olomouc se trochu vzepřela v prostředním dějství, nicméně během třetí části Vítkovice výrazněji odskočily a zamířily pro úvodní bod série.

Branky: 4. Husková, 11. Buczeková, 13. Staňková, 20. Ďuríková, 40. Planková, 42. Cholinská, 42. Maroszová, 51. Maroszová, 54. Staňková, 58. Cholinská – 43. Hubáčková. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváků: 92. Zásahy brankářů: Příleská 15 – Dlouhá 25. ONLINE | OHLASY

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FbŠ Bohemians 11:3 (4:2, 2:1, 5:0)

Solidně si rozehrála první čtvrtfinále Ostrava, jež se trefila v zahajovací třetině hned čtyřikrát. Důležitý ale byl i vstup do další fáze utkání, kdy dvěma góly umocnila rozdíl Malwina Zagórska. Ostravanky tak vedly kolem poloviny duelu 6:2. Tempo přitom udržely papírové favoritky také v poslední třetině, Zagórska i Paulína Hudáková dosáhly na hattrick a pomohly týmu k výhře 11:3.

Branky: 2. Hudáková, 5. Pudišová, 13. Rybičková, 16. Sigmundová, 24. Zagórska, 29. Zagórska, 45. Zagórska, 53. Hudáková, 55. Hudáková, 58. Vavrečková, 59. Mlejnková – 11. Divišová, 18. Štajnerová, 34. Minářová. Rozhodčí: P. Hála – V. Hála. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. Diváků: 115. Zásahy brankářů: Tomšová 20 – Franková 37. ONLINE | OHLASY

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 15:2 (5:1, 6:1, 4:0)

Vysoký rozdíl si držel Chodov proti Panthers Praha. Před startem posledního dějství měly domácí florbalistky výhodu už devíti branek. Svěřenkyně Lukáše Procházky přitom nepolevovaly ani s přibývajícím časem a uštědřily soupeřkám výrazný debakl. Podobně jako v minulém vzájemném zápase. Třikrát mířila do sítě Emilie Skalíková, jež přidala ještě dvě asistence.

Branky: 3. Vachovcová, 5. Balková, 13. Balková, 13. Chudá, 16. Trojánková, 24. Prontekerová, 24. Skalíková, 25. Plášková, 26. Skalíková, 32. Vachovcová, 38. Štolbová, 43. Vachovcová, 53. Trojánková, 54. Polívková, 60. Skalíková – 4. Košvancová, 27. Florianová. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváků: 62. Zásahy brankářů: Christianová 14 – Horňáková 30. ONLINE | OHLASY

PSN Tatran Střešovice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 7:2 (3:1, 1:1, 3:0)

Roli favorita potvrdil také Tatran Střešovice, jenž i přes vyrovnanou druhou třetinu vyzrál na Start98. Individuálně vynikala Veronika Kopecká se statistikou tří gólů a jedné asistence. Dobře ji potom doplňovala Kateřina Seemannová (2+1).

Branky: 7. Kopecká, 18. Seemannová, 20. Želízková, 24. Seemannová, 49. Kopecká, 55. Kopecká, 58. Romančáková – 5. Pěnkavová, 28. Poláková. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. Diváků: 67. Zásahy brankářů: Drbalová 15 – Janglová 26. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

1. kolo play-down
KM automatik FBK Jičín – Bulldogs Brno 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Na papírového favorita si vyšláply Brňanky, které uštědřily Jičínu porážku 5:2. První duel série o záchranu v Extralize žen vyšel Karolíne Gargulákové díky dvěma gólům. K úspěchu přispěla i Ema Brucháčková s bilancí 1+1. Bulldogs tak mají důležité vítězství z venku, přičemž v neděli je čeká druhý zápas play-down.

Branky: 24. Bachmaierová, 51. Preisslerová – 1. Brucháčková, 6. Garguláková, 38. Pospíšilová, 44. Domonkosová, 58. Garguláková. Rozhodčí: Monzer – Procházka. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváků: 63. Zásahy brankářů: Vokatá 28 – Dvořáčková 11, Prátová 12. ONLINE | OHLASY

MITEL Florbalová akademie MB – K1 Florbal Židenice 4:3p (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Velmi slibně rozehrané utkání nakonec Židenice ztratily. Brňanky byly ve výhodě 2:0 a ještě ve třetí třetině vedly, jenže Mladá Boleslav zabojovala a jednadvacet vteřin před třetí sirénou obrátila na 3:2. Hostující družstvo ale zamakalo a v čase 59:59 dohnalo manko. Každopádně v prodloužení slavila branku boleslavská Marcela Urbanová a definitivně rozhodla.

Branky: 39. Jirková, 47. Pelcová, 60. Doležálková, 64. Urbanová – 5. Janečková, 19. Drápalová, 60. Janečková. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. Diváků: 42. Zásahy brankářů: Klementová 25 – Večeřová 12. ONLINE | OHLASY