OSTRAVA I TATRAN ZAČALY SEMIFINÁLE LÉPE, USPĚLY ŽIDENICE

19. 3. 2022

Play-off florbalové Extraligy žen zamířilo do další fáze. V semifinále bere první vítězství Ostrava, která v derby udržela náskok před Vítkovicemi. Stejně tak uspěl i Tatran na domácí půdě Chodova. Sérii o záchranu začaly výhrou v brněnské bitvě Židenice.

Semifinále play-off
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Utkání měl po čtyřiceti minutách lépe rozjetý Chodov, jenže ve třetí třetině se situace znatelně otočila. Tatran se trefil třikrát v řadě a najednou kontroloval výsledek. Hned u tří branek hostů nechyběla Kateřina Seemannová s bilancí jednoho gólu a dvou nahrávek. Hráčky z Jižního Města se už nedotáhly a ztratily první duel série, přestože ještě snížily na kontaktní rozdíl.

Branky: 11. Frantíková, 31. Keprtová, 59. Plášková – 11. Želízková, 43. Seemannová, 47. Želízková, 51. Beránková. Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 126. Zásahy brankářů: Ranochová 16 – Drbalová 10. ONLINE | OHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

První ostravské derby v play-off zvládlo hostující FBC, které chvilku po polovině utkání vedlo už 4:0. Vítkovice začaly střílet góly až v posledních osmi minutách zápasu, když snížily na 2:4. Skvěle si počínala ostravská brankářka Veronika Tomšová, jež zvládla měření sil s téměř 95% úspěšností zákroků.

Branky: 53. Husková, 58. Seevaldová – 3. Zagórska, 15. Hudáková, 23. Chalupová, 35. P. Hudáková. Rozhodčí: Petřík – Podlesný. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 168. Zásahy brankářů: Příleská 13 – Tomšová 37. ONLINE | OHLASY

2. kolo play-down
K1 Florbal Židenice – Bulldogs Brno 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Brněnskou sérii v play-down otevřely vítězstvím Židenice, které si poradily 3:2 s Bulldogs. Závěr však byl mnohem napínavější, než se mohlo během zápasu zdát. Židenice si hlídaly skóre 3:0, což jim vydrželo do třetí části. V ní ovšem buldočky proměnily dvě přesilovky a scházela jim jediná trefa na remízu. Na ni ale hostující družstvo nedosáhlo.

Branky: 8. M. Jahodová, 13. Valehrachová, 34. K. Jahodová – 43. Žáková, 46. Brucháčková. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváků: 208. Zásahy brankářů: Večeřová 12 – Prátová 19. ONLINE | VIDEO