VYROVNÁNÍ A OBRAT! CHODOV URVAL POSTUP V NÁJEZDECH

19. 5. 2021

Zdálo se, že Tatran zdramatizuje semifinále Extraligy žen a mířil k druhé výhře. Florbalistky Chodova však v pátém utkání série dorovnaly manko, vynutily si nájezdy a stvrdily postup do superfinále. Mečbol proměnila Eliška Chudá.

Chodov zvládl sérii poměrně s přehledem 4–1 na zápasy. Cesta za výhrami však byla pokaždé složitá, což potvrdil i závěrečný souboj série. Střešovice v něm čtyřikrát vedly o dvě branky a ještě ve třetí třetině měly naděje na úspěch.

Pak ovšem vyrovnala dvěma trefami během pěti minut Vendula Štolbová a prodloužovalo se. Když ani přidaný čas nestačil, padlo rozhodnutí v nájezdech po přesných střelách Elišky Chudé s Vanessou Rebeccou Keprtovou.

Ve statistikách play-off 2021 patří Chudé třetí místo produktivity s bilancí 15 bodů (4+11). Pouze v jediném utkání z devíti se stalo, že by chodovská útočnice zůstala bodově naprázdno.

Vedle Štolbové na straně domácích měl duel ještě další dvougólovou střelkyni. Tou se stala tatranská Lucie Želízková, ale její zásahy na 4:2 a 5:3 k vítězství hostů nakonec nestačily. Tatranu se přitom ještě nabízela přesilovka v závěru normální hrací doby, kterou ovšem nevyužil.

Procházka: Holky se semkly, plán B nebyl

„Myslím si, že v půlce zápasu jsme byli pro většinu odepsaní. První třetina se nám opravdu nepovedla, neměli jsme pohyb a Tatran se snadno dostával do naší obrany,“ bilancoval kouč Jižního Města Lukáš Procházka.

Od druhé části však viděl zlepšení svého družstva, přestože Střešovice neustále odskakovaly. „Holky se neuvěřitelně semkly, odmakaly to a žádný plán B nebyl. Chtěli jsme sérii ukončit a konec byl z mého pohledu skvělý,“ dodal Procházka.

Podle trenérky hostů Michaely Marešové částečně zlomila Tatranu vaz oslabení, drobné nedůrazy v obraně nebo že neodskočil do vyššího náskoku. „Nájezdy už jsou loterie. Pro holky obrovská zkušenost do budoucna a věřím, že se v takových momentech budou ocitat častěji a častěji,“ shrnula.

Jistotu superfinále tak slaví Chodov, jehož soupeřkami budou Vítkovice. Hráčky z Ostravy si zajistily postup už o víkendu, kdy vyřadily ve čtyřech utkáních městského rivala FBC.

Výsledek 5. semifinále Extraligy žen

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Tatran Střešovice 6:5pn (branky: 23. Tereza Hanzlíková, 30. Kristýna Lechnerová, 36. Adéla Jůzová, 48. Vendula Štolbová, 53. Vendula Štolbová, N Eliška Chudá - 6. Vendula Beránková, 15. Kateřina Seemannová, 27. Mariana Býčková, 32. Lucie Želízková, 37. Lucie Želízková) VIDEOOHLASY