TATRAN POSTUPUJE PO NÁJEZDECH DO SEMIFINÁLE

22. 4. 2021

Klíčový zápas čtvrtfinále urvaly Střešovice. Ve florbalové Extralize žen zvítězil Tatran nad Židenicemi 5:4 po nájezdech, čímž si zajistil postup do semifinále play-off. Rozhodující trefu zaznamenala Veronika Kopecká.

Tatran měl už dva mečboly proti Židenicím, jenže ani jeden neproměnil. Jihomoravský tým vyhrál dvakrát za sebou a usiloval o vyrovnání série. Napotřetí však Střešovice nezaváhaly a ve velmi těsné bitvě přetlačily Židenice po nájezdech.

Úvod zápasu zvládly lépe domácí hráčky, které se ujaly náskoku 3:1. Příznivé skóre navíc udržely také v prostřední části duelu. Třetí třetina jim navíc opět sedla a Eva Smutná zvýšila na 4:1. Během posledních sedmi minut se ale Tatran mocně vrátil do hry a vybojoval remízu. Rozdíl definitivně smazala Kateřina Seemannová pouhou půlminutu před sirénou.

V prodloužení ani přes řadu šancí nepadla žádná branka. Proto rozhodovaly až nájezdy, jež po dvou trefách na obou stranách došly do páté série. V ní si rozdílový gól připsala Veronika Kopecká a zajistila Tatranu postup do semifinále. Brňanky tak nedosáhly na srovnání a sezona jim skončila za stavu 2–4 na utkání.

Trenérka hostů Michaela Marešová ocenila velkou morální sílu Střešovic. „Jsem na tým hrdá. Prošli jsme si covidem, zápasy prakticky obden a plynule jsme přešli do play-off, aniž bychom se na něj mohli nějakým způsobem připravovat,“ vyzdvihovala. A nasazení se projevilo právě i na závěr čtvrtfinále.

„Chtěl bych všem poděkovat, jak jsme odmakali sezonu. Nikdo neočekával, že by Židenice dokázaly trápit Tatran takto dlouho,“ řekl kouč Brňanek Jaroslav Čížek. Přestože jeho družstvu porážka ukončila ročník, viděl na duelu pozitiva. „Sice s hořkým koncem, ale parádní výkon od našich holek. Možná v závěru chyběly nějaké zkušenosti, nicméně to jsou jenom kdyby. Série se musela všem líbit,“ komentoval Čížek.

6. čtvrtfinále Extraligy žen

Čtvrtek 22. dubna

K1 Florbal Židenice Tatran Střešovice 4:5pn (branky: 8. Eva Nečasová, 9. Barbora Sedláčková, 15. Eva Urbášková, 42. Eva Smutná – 11. Kateřina Seemannová, 54. Veronika Kopecká, 59. Michaela Mechlová, 60. Kateřina Seemannová, N Veronika Kopecká) VIDEOOHLASY