ŽIDENICE ZASTAVILY BOLESLAV, BODOVALI I DALŠÍ FAVORITÉ

26. 9. 2020

Již v sobotu florbalistky Mladé Boleslavi podlehly ve třetím kole Extraligy žen Židenicím, které podruhé zvítězily venku. Roli favoritek obhájily Ostrava i Vítkovice. Pražské derby Chodov proti Panthers potom dopadl lépe pro celek z Jižního Města. V neděli si pak poradili hráčky Tatranu s Olomoucí a Start s Bulldogs.

Boleslav nenavázala na bodovou sérii a poprvé v soutěži prohrála. Nováček narazil na Židenice, které ve vzájemném zápase uspěly 6:1. Brněnské družstvo tak napravilo předchozí porážku od Tatranu na domácí půdě a připsalo si už druhou výhru venku. Florbalová akademie naopak zůstává kvůli přerušené šňůře na čtyřech bodech.

Židenice však neměly vůbec snadnou cestu k bodům. V prvních dvou třetinách padalo málo gólů a Středočešky ztrácely před poslední částí jedinou branku. Závěrečnou dvacetiminutovku ovšem Brno ovládlo a odskočilo do výrazného vedení. Dvakrát se mezi střelkyně zapsala i židenická Klára Jahodová, pro dvacetiletou hráčku šlo o její první trefy v Extralize žen.

Bitvu pražských týmů přinesl Chodov a Panthers. Domácí florbalistky naplnily papírové předpoklady a udržely doma vítězství 6:1. „První třetinu jsme odehráli trochu vestoje. Vždycky nám trvá, než setřepeme nějakou nervozitu, ale potom jsme to dostali pod kontrolu. Takže dobré, až na produktivitu, kterou si umím představit větší,“ zmínil trenér Chodova Lukáš Procházka.

FBC Ostrava potvrdilo roli favorita výsledkem 12:3 proti Bohemians. Prakticky stejně obstály i Vítkovice, když uspěly v Jičíně 11:2. Úřadujícím mistryním pomohla čtyřmi góly Barbora Husková, tři branky pak zaznamenala Lina Hägg.

Střešovický Tatran si dokázal na domácí půdě poradit s Olomoucí poměrem 9:6. Pražanky do zápasu vlétly a první třetinu ovládly 4:0, přičemž všechny tyto branky padly v úvodních devíti minutách. Následující dvacetiminutovka nabídla podobný průběh a domácí tak měly sedmi brankový náskok. Jenže poslední třetina patřila Olomouci. Hráčky z Hané ji vyhrály 5:1 a v celkovém součtu tak duel skončil pouze rozdílem tří přesných tref.

Pražský Start v posledním zápase víkendu vyrazil do Brna. Bulldogs se sice dostaly jako první do vedení, ale hráčky v černožlutých dresech skóre obrátily a dokázely si jej pohlídat až do konce třetí části. Připsaly si tak první tři body do tabulky, naopak brněnské florbalistky zůstávají na poslední příčce tabulky.

Výsledky 3. kola Extraligy žen

Sobota 26. září

FBC ČPP OSTRAVA – FbŠ Bohemians 12:3 (7. Malwina Zagórska, 8. Malwina Zagórska, 10. Andrea Pastušková, 23. Kristína Hudáková, 24. Terezie Šešulková, 28. Michaela Mlejnková, 30. Denisa Kotzurová, 32. Terezie Šešulková, 32. Denisa Kotzurová, 34. Veronika Rybičková, 34. Malwina Zagórska, 43. Veronika Káčová - 19. Adéla Bočanová, 46. Hana Poláková, 48. Andrea Kadidlová) online | videoohlasy
KM automatik FBK Jičín – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:11 (2. Kristýna Bachmaierová, 57. Gabriela Žůrková - 13. Denisa Hyršová, 19. Barbora Husková, 24. Lina Hägg, 31. Barbora Husková, 34. Michaela Šponiarová, 37. Lina Hägg, 39. Eliška Planková, 41. Barbora Husková, 45. Vendula Maroszová, 46. Lina Hägg, 55. Barbora Husková) online | videoohlasy domácí, videoohlasy hosté
MITEL Florbalová akademie MB – K1 Florbal Židenice 1:6 (31. Alena Machačová - 9. Eva Urbášková, 37. Lucie Romančáková, 47. Andrea Dernerová, 51. Klára Jahodová, 52. Eva Urbášková, 57. Klára Jahodová) online
​FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 6:1 (9. Eliška Poláková, 18. Adéla Polívková, 38. Adéla Polívková, 40. Kristýna Lechnerová, 45. Kristína Belicová, 60. Ivana Vachovcová - 55. Petra Šusterová) online | videoohlasy

Neděle 27. září

Tatran Střešovice - Fbs Olomouc 9:6  (3. Vendula Beránková, 6. Kateřina Seemannová. 7. Vendula Beránková, 9. Lenka Faltusová, 31. Petra Malecká, 37. Lucie Želízková, 40. Michaela Mechlová, 43. Nikola Hermannová - 27. Eva Barvíková, 47. Kateřina Peterková, 52. Kateřina Peterková, 56. Karolína Sigmundová, 58. Eva Řeháková)  online
​Bulldogs Brno - FATPIPE TIGERS START98 KUNRATICE​  3:6
(9. Michaela Žáková, 32. Michaela Žáková, 35. Tereza Halaštová - 18. Veronika Balejová, 22. Krtistina Zlatníková, 29. Kristina Zlatníková, 35. Karolína Laura Hornová, 45. Veronika Balejová, 49. Kateřina Fousová) online