{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŠPONIAROVÁ MÍŘÍ DO ŠVÉDSKA. DOUFÁM, ŽE SE PŘIUČÍM, ŘÍKÁ

Obrázek ke článku
17. 6. 2021

Michaela Šponiarová se podepsala pod vítkovický triumf veledůležitou trefou na 6:6. Po mistrovských oslavách ji ale čeká další stěhování na sever Evropy. Od nové sezony bude působit ve švédském Täby.

Slovenská střelkyně si již vyzkoušela angažmá ve Finsku, odkud se ale před aktuálně skončeným ročníke vrátila, aby nakonec pomohla rytířkám vybojovat prvenství, během nějž navíc ani jednou neprohrály.

„Touha po vítězství byla obrovská. O to víc si vážím toho, že se nám ta dřina vrátila v podobě titulu. Za tímto úspěchem stojí všechny hráčky. Rozhodl náš přístup v této nelehké době,“ prozradila hráčka, která vyhrála vítkovické bodování základní části.

Teď jí ale čeká přesun do země tří korunek. „Na nové angažmá se velmi těším. Doufám, že se zase něčemu novému přiučím a získám plno zkušeností. Samozřejmě jak těch florbalových, tak i životních,“ věří Šponiarová, která však vzápětí dodává: „Ale doufám, že se do Vítkovic budu moct opět někdy vrátit a navázat na úspěšnou minulost.“.

Poprvé v kariéře si zahrajete ve Švédsku. Jak se váš přestup zrodil?
Celé se to rodilo na jaře, kdy jsem zvažovala nějaké nabídky. S týmem Täby jsme v té době byli v úzkém kontaktu, takže nebyl problém přestup zrealizovat. Avšak velký dík patří rovněž společnosti FAP Agency, která mi při domlouvání podmínek velmi pomohla.

Před odchodem do Finska jste se loučila titulem, před odchodem do Švédska také. To se hezky poslouchá, že?
Určitě ano. Vždy je to absolutně skvělý pocit, když se vám ta dřina z tréninků a zápasů vrátí v podobě titulu. Je to výsledek celoroční tvrdé práce.

Co všechno stálo za letošním triumfem Vítkovic? Byly jste v něčem oproti uplynulým sezonám silnější?
Stály za tím jednoznačně všechny hráčky. Přístup k takto zvláštní sezoně byl pro nás rozhodující. V průběhu sezony bylo množství situací, kdy se vůbec nemohlo trénovat pohromadě a ani se nevědělo, zda se vůbec bude hrát. Jsem moc ráda, že jsme to společně ustáli a makali dále.

Jaké bylo vaše zatím poslední superfinále, které se proměnilo v dost ostrou přestřelku?
Šílené (smích). Asi pouze toto slovo stačí k tomu, abych popsala náš finálový duel.

V utkání jste musely neustále dotahovat. Kde se vzala v závěru ta síla otočit jej ve svůj prospěch?
Nebylo to pro nás vůbec jednoduché. A ten závěr? Asi to bylo tím, že jsme nechtěli přijít o zápasy ze základní části a play-off, ve kterých jsme ukázali pravou sílu, a cíl, za kterým jsme si jako tým šly.

Oproti předchozím dvěma superfinále stál proti Vítkovicím výrazně omlazený celek Chodova. V čem bylo toto měření jiné?
Myslím si, že každé superfinále je něčím specifické, navíc oba týmy si prošly nějakými změnami. Na straně Chodova se tedy jednalo zejména o tu generační obměnu a holky ukázaly, že jim zjevně prospěla. Musím přiznat, že nám byly velmi kvalitním soupeřem.

Zvedáte pohár nad hlavu jako v základní části nejproduktivnější hráčka svého celku. Příjemná třešnička na dortu, ne?
To určitě ano, každý takový úspěch se vždy cení. Na druhou stranu ten týmový to nikdy nepředčí. To je nejvíc.

Kam se ve vaší vitrínce úspěchu zařadí ten letošní?
Zařadí se, podobně jako další úspěchy, k opravdu nezapomenutelným okamžikům kariéry (úsměv). 

Oslavy jste si zasloužily a jistě i užily. Zavedete nás malinko do zákulisí mistrovských večírků?
Ráda bych, ale v tomto budu opatrná. Asi bych to řekla následovně: „Co se stane na párty, to tam také zůstává (smích).“.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek