​​​​​​​

TATRAN A JIČÍN POTRÁPILY SOUPEŘKY, FAVORITKY ALE NAKONEC NEZAVÁHALY

9. 3. 2019

První čtvrtfinálové zápasy na hřištích po základní části hůře postavených týmů nabídly dvě dramatické koncovky. Tatran sahal po vítězství nad Ostravou a Jičín nad Tigers, ale v obou případech favoritky zvládly tíhu okamžiku a vybojovaly těsné vítězství. Mečbol si vybojovaly také Vítkovice nad Bohemians a Chodov nad Panthers. V sobotu vypukly boje o záchranu, Plzeň si vyšlápla na Olomouc a Liberci pomohla k těsné výhře nad Židenicemi pěti góly Mlejnková.

Série mezi Vítkovicemi a Bohemians se přesunula do Prahy, na Podvinném mlýně byl k vidění hodně divoký úvod utkání, kdy během prvních dvou minut padly dva branky a stav byl 1:1. Vítkovice si do poloviny zápasu vypracovaly čtyřbrankový náskok, který domácí jen těžko dotahovaly. Ve 47. minutě snížily svěřenkyně trenéra Krbce na 3:5, jenže Vítkovice nedopustily závěrečné drama a třemi góly si pojistily výhru. Ta jim zajistila vedení 3:0 v sérii a mečbol pro zítřejší duel.

Druhý ostravský celek se vydal do STODOLA Arény, kde už ale bylo drama až do samotného konce. Tatran šel v první třetině dvakrát do vedení, v něm se držel až do závěru druhé třetiny, kdy srovnávala Kapcová. Ve 45. minutě Ostrava otočila vývoj utkání, což se nakonec se ukázalo jako rozhodující. Přestože byly Střešovice ve třetí třetině střelecky jasně aktivnější 15:3, skórovat se jim nepodařilo a taktéž prohrávají v sérii 3:0 na zápasy.

Panthers se sice proti Chodovu povedlo vstřelit úvodní branku, jenže to příliš favorizovaný celek nerozhodilo a v rozmezí 11. až 14. minuty nasázel soupeřkám pět branek, čímž zřejmě zlomil utkání na svou stranu. Chodov byl střelecky jasně aktivnější, z čehož pramenilo deset vstřelených branek, domácí alespoň mírnily porážku gólem v oslabení.

Velké drama nabídlo třetí čtvrtfinálové střetnutí mezi Jičínem a Tigers. Domácí využily domácího prostředí a sváděly s favorizovanými hráčkami z Jižního města vyrovnanou bitvu. Dokonce se jako první ujaly vedení, do nějž se ve zbytku zápasu dostaly ještě dvakrát. Ve 46. minutě otočily skóre na 7:6, jenže Tigers překvapení nedopustily, necelé tři minuty před koncem si vzaly vedení zpět na svou stranu a už ho udržely.

Prvními zápasy začaly také boje o záchranu. Plzeň se s Olomoucí na její domácí půdě prvních čtyřicet minut přetahovala o vedení, stav byl nerozhodný 3:3. Závěrečný perioda patřila výhradně hostující Slavii, jež i díky hattricku Šnebergrové po čtyřech přesných trefách slavila první vítězství v 1. kole play down.

Liberecké florbalistky otevřely skóre utkání s Židenicemi již po sedmnácti vteřinách díky trefě Michaely Mlejnkové, které tento zápas evidentně sednul. Židenice poté dvakrát překlopily vedení na svou stranu, jenže opět začala úřadovat Mlejnková, jež vstřelila do sítě soupeřek pět branek a dostala Liberec do tříbrankového vedení. Židenice nejprve necelých pět minut před koncem neproměnily trestné střílení, zápas ale ještě zdramatizovaly, když dvacet devět vteřin před koncem snižovaly na rozdíl jediné trefy, na srovnání už se však nezmohly.