{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TĚŠÍME SE, ŽE SUPERFINÁLE BUDE MÍT ATMOSFÉRU, ŘÍKÁ MARTINÍK

Obrázek ke článku
8. 6. 2021

Potřetí v řadě bude vítkovický celek čelit v superfinále Chodovu. I když pražský celek prošel velkou obměnou, trenér Tomáš Martiník jej rozhodně nepodceňuje. Věří však, že poslední klání tohoto ročníku zakončí ostravská ekipa úspěšně.

Třicet zápasů, třicet vítězství. To je vizitka šampiona základní části Extraligy žen. Vítkovický cíl je tak jednoznačný – udržet sérii neporazitelnosti. „Je to bez debat. Jiný cíl být nemůže a ani na začátku sezony jiný nebyl. Jsme rádi, že jsme se probojovali do superfinále a třešničkou na všem je, jakým způsobem jsme to dokázali,” těší Martiníka.

S Chodovem se moravský tým potkává v superfinále již potřetí v řadě. Na první pohled by se tak dalo říci, že se obě sestavy nemají čím překvapit. Opak je ale pravdou. Pražská družina prošla výraznou proměnou a solidním omlazením. 

„Chodov sice prošel obměnou, nicméně nějaké silné základní stavební kameny mu zůstaly. K nim se přidaly mladé holky, které znám z juniorské reprezentace, takže jsem podvědomě tušil, že to nebude takové, jak mnozí předpokládali. Mladé holky dodaly hře Chodova elán a svěží energii. Pro mě tedy zas až takovým překvapením není, že je ve finále právě Chodov. K soupeři mám velký respekt, protože celou sezonu zvládl výborně a v superfinále je zaslouženě,” vysvětluje vítkovický lodivod.

ČTĚTE TAKÉ: Ferenčíková: Chceme dát divákům ten nejkrásnější dárek

Právě vrcholící sezona byla tak trochu netradiční vzhledem k pandemii koronaviru. Jak důležité pro vás je, že oproti loňskému zrušenému ročníku jste mohli letos dokráčet až k bitvě o titul?
Po loňském roce jsme si nedokázali představit, co letos bude. Těšili jsme se jako teď na vrchol sezony, který bohužel nepřišel. Poté nám nevyšel ani Champions Cup. Pořád nás potkávala nějaká motivační zklamání a proto jsme moc rádi, že sezonu letos můžeme dohrát, i když to tak v jednu chvíli nevypadalo. Každopádně je dobře, že se to povedlo a doufáme, že ji zakončíme vítězně. Jsem rád, že se rozjela i dívčí reprezentace. Hlavně kvůli holkám, které trénovaly a nevěděly proč.

​Jako třešnička na superfinálovém dortu budou diváci. Sice jich pořád nebude tolik jako v posledních letech, ale je to pro všechny světélko na konci tunelu. Jak moc to pro vaše svěřenkyně znamená, že budou mít za sebou své příznivce a rodinné příslušníky?
Je to v první řadě velký bonus pro hráčky obou týmů. Bude to fajn, že po dlouhé době budou mít v zádech své blízké, bude jim někdo tleskat a podporovat je. Jsme rádi, že bude alespoň omezený počet diváků a že superfinále bude mít atmosféru. Už jsme skoro zapomněli, jaké je to hrát před fanoušky. Bude to příjemné zpestření a doufám, že zápas bude mít grády. I hráčky se na podporu svých věrných příznivců, kamarádů a rodinných příslušníků těší.

Po covidovém útlumu se naplno vrací i reprezentační povinnosti. Jak těžké je pro vás, jakožto trenéra Vítkovic a juniorské reprezentace žen, aktuálně kloubit přípravu na superfinále a národní výběr?
Vzhledem k tomu, že kvůli pandemii koronaviru moc reprezentačních akcí nebylo, to nebylo tak těžké. Doufám však, že teď po superfinále to naplno začne. Za sebe mám nyní jednoznačný cíl dovést náš tým k titulu a pak se budu soustředit na reprezentační věci. Vypadá to na velmi zajímavé léto a těším se na to (směje se). První akcí, na kterou se ale těším, je superfinále.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek