{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TIGERS JIŽNÍ MĚSTO PŘEVEDE SVÁ DRUŽSTVA DO STARTU98

Obrázek ke článku
28. 2. 2020

Florbalový klub Tigers Jižní Město prošel v posledních letech zásadní proměnou, která je vidět především na výrazném omlazení kádru elitního ženského týmu. Událo se tak proto, že v posledních letech bylo pro vedení čím dál složitější organizačně a personálně zajistit klub, jeho financování a tím i jeho stabilitu. Na podzim letošního roku tak vedení stálo před rozhodnutím, jak s klubem do budoucna naložit.

Při tomto uvažování pak hrálo roli především zajištění kvalitních podmínek pro mládež, která dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu v Česku, zachování extraligového týmu a především vize dlouhodobé stability. Z několika variant pak vedení klubu vybralo jako nejvhodnější fúzi s nedalekým klubem Start98 Praha-Kunratice. V rámci fúze se přesune kompletní struktura klubu pod hlavičku Start98 a vznikne tak silný klub, který bude mít plnou strukturu družstev v dívčí i chlapecké větvi. Zachovány zůstanou také veškeré soutěže, které v této sezóně hrají týmy Tigers a to včetně ženské Extraligy. V uplynulých dnech tuto fúzi schválily Valné Hromady obou klubů.

Myšlenkové pochody vedení Tigers vysvětluje členka Výkonného Výboru a šéftrenérka klubu Karolína Šatalíková: „Florbal s Markétou Šteglovou děláme 25 let, máme zkušenosti z mezinárodního i klubového florbalu. Jako trenérky jsme vedly několik reprezentací, byly jsme a jsme členy různých uskupení Českého florbalu, setkáváme se s jejich činovníky. Jsou za námi vidět výsledky – Tigers a jeho mládežnické týmy jsou toho příkladem.

Díky naším zkušenostem a vývoji florbalu v posledních letech jsme si jisté, že směr, který jsme pro náš klub vybraly, je nejlepší cestou pro naše členy. Stejně jako jsme před 15 lety odcházely z Tatranu Střešovice s tím, že nejlepší cesta je oddělení od mužské složky velkého klubu, a mistrovské tituly, které jsme tím získaly nám daly za pravdu. Tak i teď vidíme, kam se směr Českého florbalu ubírá, a že větší podpora putuje do kompletních klubových struktur. Florbal se chce profesionalizovat, od organizačních struktur klubů, po trenéry a hráče. Kluby mají mít zaměstnance, kteří se budou činnosti v klubu věnovat naplno. Profesionál = odborník na danou činnost. Čistě ženský oddíl nemá šanci tyto odborníky zaplatit a dát jim pracovní náplň, jelikož té činnosti není tolik. Pochopilo to již více klubů a tento trend bude pokračovat. My chceme nadále pokračovat v naší vizi a vidíme v tom smysl. Ve Startu se nabízí možnost vytvořit jak elitní dívčí a ženské kategorie, tak i možnost pro děti, které třeba nemají takové ambice a v klubech jsou bez možností hrát soutěže, případně i možností jen trénovat. Zároveň zde dojde k propojení naší celé dívčí struktury s jejich klučičí, což opět přináší prostor pro rozvoj našich hráček.“

Kontinuitu fungování pod hlavičkou Start98 zaručí Markéta Šteglová, která se stane součástí Výkonného Výboru a především pak Karolína Šatalíková, která bude šéftrenérkou dívčí složky klubu. Snahou klubu bude také pokračování současných trenérů družstev Tigers.

Svůj pohled přidává i předseda Startu98 Václav Buček: „Před dvěma lety jsme se vydali neprobádanou cestou, když jsme spojili síly v rámci Floorball Group a rozhodli se ve Startu věnovat rozvoji mladých a dospívajících hráčů. Po dvou letech se ukazuje, že to byla správná cesta a fúzí s Tigers může dostat další rozměr. Věříme, že to bude pro mladé hráčky Tigers a jejich rodiče příjemná změna a těšíme se na ženskou Extraligu pod hlavičkou Startu.“


Tabulka soutěže

Obrázek