​​

HRÁČKY TIGERS SI SMLSLY NA TATRANU. V OSTRAVĚ SE MUSELO DO PRODLOUŽENÍ

28. 9. 2017

Lídr Extraligy žen v domácím prostředí ukořistil snadnou výhru. Hráčky Tigers si v domácím prostředí pohrály snadno s Tatranem a v pražském duelu mu nadělily dvacet branek. Šlágr kola se odehrál v Ostravě, kde posilněný domácí celek přivítal bronzový tým loňské sezóny. Chodov si nakonec odvezl domů dva body za výhru v prodloužení. Premiérové výhry se dočkaly Vinohrady. Celky Liberec a Panthers nedokázaly navázat na předešlý úspěch

Tatran sice ukořistil ve svůj prospěch závěrečnou periodu proti Vítkovicím, a jak s nimi skončil, tak chtěl nastoupit na Tigers. Domácí celek však po zahřívací úvodní pětiminutovce diktoval tempo a navrátilce v nejvyšší soutěži téměř k ničemu nepustil. Svým bývalým spoluhráčkám vsítila hattrick Zabavská a spolu s ní daly tři góly ještě čtyři další hráčky Ivanti. Nejvíce bodů si však připsala Pilíková (1+6).

Očekávaný souboj se odehrál v Ostravě mezi domácím FBC a Chodovem. Pražanky vstoupily do zápasu lépe a vypracovaly si nadějný náskok. V průběhu poslední třetiny dokonce vedly 7:4, ale ani náskok o tři góly jim na vítězství v základní hrací době nestačil. Ostravanky v sobě totiž našly poslední zbytky sil a dvěma trefami v poslední minutě v rozmezí sedmi sekund poslaly utkání do prodloužení. Bonusový bod navíc však zajistila na cestu do hlavního města Suchá.

Ani letos nedokázal Jičín uspět na půdě Vinohrad a připomněl si tak loňské deja vu, kdy byl jediným celkem, který s pražským týmem prohrál. Nyní se Sokolky vzepřely znovu a od počátku měly gólově navrch. Vítěznou trefu si připsala v 36. minutě Lingová. Na mále měly i hráčky Bohemians proti Panthers. Nejenže promarnily vybojovaný náskok v polovině utkání, ale téměř o něj z novu přišly v závěru zápasu. Kontaktní branka z hole Vranové přišla však až dvacet sekund před sirénou a víc už Panterky nestihly.

Povinné tři body získaly v domácím prostředí Vítkovice, které nedopustily, aby se Liberec dostal do další přestřelky. Ostravský celek izoloval Leierovou, jež byla velmi produktivní v minulém kole, a nedovolil jí se prosadit. Sám naopak rozhodl už v úvodní části a poté pouze navyšoval na konečných 11:3. Na dně tabulky zůstává i nadále Olomouc, jenž nestačila tentokrát na Židenice, proti kterým vstřelila jeden gól, zatímco celek z Brna sedm