{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TRÉNINK JSEM JEŠTĚ NEMĚLA, ALE HORY JSEM UŽ STIHLA, SMĚJE SE ZITTOVÁ

Obrázek ke článku
25. 7. 2021

Pražské Panthers před novou sezonou přišly o svou nejproduktivnější hráčku, české hory zase o aktivní horolezkyni. Pětadvacetiletá florbalistka Veronika Zittová se totiž vydává na novou florbalovou pouť do Švýcarska, hájit bude barvy klubu UHV Skorpion Emmental Zollbrück.

Zittová v sezoně 2020/2021 posbírala 33 bodů v základní části za 19 branek a 14 asistencí a stala se tak nejproduktivnější hráčkou svého týmu na všech frontách. Ve čtvrtfinále proti ostravskému FBC navíc přidala další tři branky a jednu úspěšnou nahrávku a nešlo si tak nevšimnout její chuti po skórování.

Od nového ročníku se tedy bývalá útočnice Panthers Praha představí v dresu švýcarského UHV Skorpion Emmental Zollbrück. Kromě florbalu má však pětadvacetiletá hráčka také jinou zálibu – miluje totiž hory. Její nové působiště ve Švýcarsku se pro ni tak zdá být tou nejlepší možnou variantou.

Po čtyřech letech opouštíte pražské Panthers. Jak se vůbec nápad na přestup do Švýcarska zrodil
Úplnou náhodou, místní asistent trenéra mě totiž oslovil na Instagramu s tím, jestli bych vůbec ve Skorps měla zájem hrát. Pak jsme si vyměnili několik mailů, doladili pár detailů a během necelých dvou týdnů od první zprávy jsem podepisovala smlouvu (úsměv).

V Panthers Praha jste byla nejproduktivnější hráčkou jak v základní části, tak v play-off. Půjdete do Švýcarska s tím, že byste znovu chtěla převzít bodové otěže týmu na svá bedra?
To určitě ne, budu tam mít úplně jinou týmovou pozici. Konkurence tam je obrovská, všechny hráčky v týmu hrajou výborně, takže žádné bodové ambice nemám a budu ráda za každou minutu na hřišti. 

Jak jste na tom s jazyky? Už něco umíte německy?
Měla jsem němčinu dva semestry na vysoké škole, dříve také na základce. Navíc s ní jsem občas trochu v kontaktu, neboť sestřenice s rodinou žije ve Švýcarsku a mamka mluví plynně německy. Občas také jezdím do Alp, takže klasické Hochdeutsch trochu rozumím. Mluvení už je mnohem horší, ale místní dialekty mi dělají problém, ty nedávám už vůbec (smích).

Ještě nedávno jste byla v České republice, připravovala jste se na novou sezonu nějak už tehdy? Plnila jste třeba nějaký individuální plán od švýcarského klubu?
Dostala jsem od místního kondičního trenéra individuální plán a byli jsme celou dobu v kontaktu. Nakonec jsme se ale domluvili na tom, že bude lepší začít letní přípravu v Praze s Panthers.

Teď čerstvě za sebou máte stěhování. Jak probíhalo?
Stěhování bylo opravdu hektické, veškeré věci jsem si balila den před odjezdem, klasicky na poslední chvíli. Zjistila jsem, že mám opravdu zbytečně moc věcí, ale to asi téměř každý, kdo se stěhuje (smích).

Nelze si nevšimnout, že máte zálibu v horských túrách. Čemu přesně se v tomto oboru věnujete (túry, horolezectví, alpinismus...)?
Když je alespoň trochu volného času, tak nepohrdnu žádným výletem do hor. Když je času trochu méně, tak zajdu aspoň na stěnu nebo boulder. Ferraty, což je něco mezi chozením po horách a lezením (viz. obrázek – pozn. red.) mám taky moc ráda.

Co už jste všechno „prolezla“? Máte v zásobě nějaké horské skvosty?
Zase takový horal nejsem, ale nejraději asi vzpomínám na výlet do Kyrgyzstánu do pohoří Ťan-Šan, to byl obrovský zážitek!

Když je vaším koníčkem horská turistika, je pro vás Švýcarsko se svou přírodou asi tou nejlepší možnou variantou, co myslíte? Rozhodovala jste se pro tuto zemi také s tímto ohledem?
Určitě ano. Florbal bude samozřejmě tvořit většinu volného času, ale věřím, že bude spoustu příležitostí vyrazit i do hor. Přiznám se, že jsem po příjezdu ještě nebyla ani na tréninku a už jsem stihla výlet, není na co čekat (úsměv).

Tím odpadá otázka na to, kterou horu po svém příjezdu pokoříte ze všeho nejdříve. Která tedy bude další?
​Konkrétní horu asi nemám, ale mám už delší dobu vyhlídnutých několik ferrat, kam se během léta, maximálně podzimu, vydám.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek