TŘI ŽENSKÁ ČTVRTFINÁLE UKONČENA, OSTRAVA PRODLOUŽILA SÉRII S BOHEMIANS

12. 3. 2017

Ženská extraligy zná již tři semifinalistky, v nejkratším možném termínu, tj. vítězstvím 4-0 na zápasy, ukončily svá čtvrtfinále nejlepší tři celky základní části - Vítkovice, Chodov a Herbadent. Jediným týmem, který se vzepjal svému osudu, je FBC Ostrava, která doma jasně přehrála Bohemians 8:3 a vrátila tak sérii zpátky do Prahy.

Play-off
FBK Jičín - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:9

konečný stav série: 0-4

Jičín před domácím publikem vzdoroval úřadujícím mistryním lépe než v minulých zápasech, do první přestávky odcházel s přijatelným dvoubrankovým deficitem, i když je nutné zmínit, že Vítkovice párkrát trefily tyč domácí branky. Domácí tým vybojoval jedinou korekci skóre až na konci druhé třetiny, kdy Müllerová snížila na 1:4. Závěr však patřil Vítkovicím, které čtyřmi góly v necelých dvou minutách udělaly pozoruhodnou tečku za čtvrtfinále.

„Škoda prostřední části třetí třetiny, kde jsme se svou nekoncentrovaností připravily o relativně dobrý výsledek,“ litoval trenér Jičína Petr Čiháček. Jiří Velecký mohl jen za sérii poděkovat. „Jičín i přes jednoznačné výsledky v některých pasážích ukázal oprávněnost účasti v play-off,“ uznal.

Crazy Girls FBC Liberec - FAT PIPE Florbal Chodov 2:11

Chodovské vicemistryně ve čtvrtém měření s Libercem potvrdily stoupající formu, poslední duel čtvrtfinálové série ovládly s nejvyšším rozdílem skóre. Zápas dostal Chodov pod kontrolu v povedené pasáži před polovinou hrací doby, ve které nastřílel tři góly a navýšil své vedení na 5:1, čímž odrazil hrozbu plynoucí ze snížení Leierové ve 24. minutě na rozdíl jediné branky.

„Škoda, že se nám nepodařilo vyhrát alespoň jednou. V Praze jsme odehráli zápasy lépe než ty domácí,“ poukázal na lepší výsledky z úvodních dvou utkání série trenér Liberce Petr Horáček. Michaela Marešová vývoj série vnímala stejně a výkon čtvrtfinálového soupeře ocenila: „Liberec hrál velmi dobře, zejména první víkend nás pěkně potrápil.“

K1 Florbal Židenice - Herbadent FK Jižní Město 1:5

Čtyři utkání ve čtyřech různých halách, velmi vzácný úkaz. „To se jen tak nevidí,“ řekla Markéta Šteglová, jež zažila mnoho play-off. Židenice měly ve staré hale na Vodově ulici výborný vstup do zápasu, podobně jako minulou neděli, a opět to byl brněnský tým, kdo otevřel gólový účet. Na rozdíl od druhého utkání série to ale také byl jediný gól, na který se mu podařilo dosáhnout. Herbadent se během první přestávky vzpamatoval a ovládl druhou třetinu čtyřmi góly, což bylo rozhodující pro konečné skóre a uzavření čtvrtfinálové série. Na 5:1 upravila v závěru Kubišová.

Trenérka Herbadentu Markéta Šteglová potvrdila, že během první přestávky nebylo jejím svěřenkyním v šatně příjemně. „Musely jsme si důrazně promluvit, aby se náš výkon zvednul. To se podařilo, ale soupeř nám ani po zbytek utkání nedal nic zadarmo.“ Na druhé straně Židenice mohou jít do dalšího ročníku s pocitem dobře odvedené práce, jak řekla Petra Prouzová: „Troufnu si tvrdit, že jsme zanechali výrazně lepší dojem než v loňském play-off.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FbŠ E.P. Bohemians 8:3

stav série: 1:3

Ve čtvrtém utkání došlo na předpověď expertky Zuzany Jelínkové, Ostrava dosáhla jako jediný papírově slabší tým ve čtvrtfinále na první bod v sérii a čtvrtfinálový boj tak vrátila zpět do Prahy.  Svěřenkyně Jakuba Robenka dokonce ani jednou v utkání neprohrávaly - diametrální rozdíl oproti prvním třem měřením v této sérii. Ostrava tak na svém hřišti dokráčela k přesvědčivému vítězství 8:3.

Oba trenéři se však zcela neshodli na tom, čí výkon měl na výsledek utkání větší vliv. „Z naší strany podceněné utkání. Mysleli jsme si, že to půjde samo,“ hřímal Pavel Krbec z Bohemians. „Konečně jsme ukázali potenciál i proti silnému týmu. Byli jsme lepší a zaslouženě píšeme první bod,“ těší se na další souboje Robenek. Zdali Ostravě první bod získala laxnost Bohemians, či její výborný výkon, ukáže až další vývoj této série.

Play-down
Panthers Praha - FBS Olomouc 4:5

stav série: 1:1

Po sobotní prohře 1:6 olomoucký trenér Petr Dadej slíbil mnohem lepší výkon svého týmu a to ve druhém utkání svůj slib splnil. Olomouc na konci první části prohrávala a musela bránit přesilovku rozdělenou mezi první a druhou třetinu, postupně se však zvedla a dokázala na pražské góly odpovídat. Klíčových pro vítězství Olomouce bylo posledních 6 minut druhé třetiny, ve kterém uhájila dvoubrankový náskok.

„Skládáme první díl skládanky, těšíme se na domácí odvety,“ vzkázal Dadej do šatny Panthers, kde Michal Rupa litoval druhé dvacetiminutovky: „Florbal se hraje na tři třetiny, my jsme hráli pouze ve dvou.“

Elite Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4

I v čistě pražském boji o přežití v nejvyšší ženské soutěži je po prvním víkendu vyrovnáno. Vinohradům se stejně jako v sobotu podařilo vstřelit 4 góly, bylo to však Elite, kdo zaznamenal výrazné zlepšení v produktivitě. Jeho rychlé vedení, které zařídila v čase 0:29 Zlámalová, dokázaly Vinohrady ještě do konce první třetiny otočit, ve druhé části ale opět úřadoval domácí tým a vypracovaný jednogólový náskok dokázalo Elite udržet až do konce.

Podle obou trenérů v této velmi vyrovnané sérii bude rozhodovat trpělivost.