TÝMY PRVNÍ ČTYŘKY UDĚLALY DRUHÝ KROK K SEMIFINÁLE

11. 3. 2018

Ani ve druhém hracím dnu vyřazovacích bojů se nezrodil překvapivý výsledek, Tigers ovšem jen těsně uhájily výhru nad Panthers. Vítkovice a Ostrava zvítězily s devíti góly na svém kontě, Jičín podlehl Chodovu menším rozdílem než v prvním utkání. K záchraně se přiblížila Olomouc, když těsně zdolala Královské Vinohrady, a spolu s ní také Střešovice ziskem druhého bodu v sérii s Židenicemi.

Druhý zápas série vyvezly Tigers do Milevska, kde si do místní haly našlo cestu přes 250 fanoušků. Domácí hráčky si během první třetiny vypracovaly tříbrankový náskok, který držely i po druhé části. V závěrečně periodě se ale musely strachovat o výsledek. Tři a půl minuty před koncem Panthers snížily na rozdíl jediné trefy, jenže k vyrovnání jim nepomohla ani hra bez gólmanky.

Bohemians se proti Vítkovicím ujaly vedení, jenže to bylo z jejich strany vše. Po vyrovnaném prvním dějství rozhodl domácí celek ve druhé části, ve které nastřílel soupeřkám sedm branek. Během šesti minut stihla zkompletovat hattrick Denisa Ferenčíková.

I Ostrava poslala míček do sítě Liberce devětkrát, svou produktivitu postupně navyšovala. Nejvíce branek padlo ve třetí třetině, ve které se prosadily dvakrát také Crazy girls, jež třemi góly potrápila Hudáková. „Dle očekávání úplně jiný zápas než včera, projevila se šířka kádru i obraz hry obou zápasů,“ hodnotil trenér Ostravy.

Druhý zápas Chodova s Jičínem už nebyl tak jednoznačný, Jičín dvě třetiny trápil svého soupeře, dokonce se jednou dostal do vedení. Domácí hráčky definitivně rozhodly o výhře v poslední desetiminutovce. Na konci duelu Jičín inkasoval několik trestů, navíc Kloutvorová dostala pět minut plus do konce utkání. Chodov měl opět velice výraznou střeleckou převahu 52:17.

Ani Olomouc ve skupině o záchranu neměla svou druhou výhru snadnou, Královské Vinohrady se třikrát dotáhly na rozdíl jedné trefy, ale vyrovnat se jim ani jednou nepovedlo. Poslední snížení přišlo minutu a půl před koncem, po kterém ještě Vinohrady zkoušely power play. „Na každý gól se obrovsky nadřeme a hostující brankářka je opravdový magnet na balonky,“ smutnil Pavel Doubek.

Druhý zápas s Židenicemi byl pro Tatran s klidnějším koncem, Střešovicím nemuselo vadit ani snížení v závěru na rozdíl čtyř branek. Přestože byl počet střeleckých pokusů vyrovnaný, efektivnější byly domácí florbalistky, kterým opět výrazně pomohla Chaloupková (2+2).