V EXTRALIZE ŽEN DOMINOVALY DOMÁCÍ TÝMY, CHODOV PŘEDVEDL KANONÁDU

10. 3. 2018

Všechny domácí celky v Extralize žen si v sobotu připsaly první vítězství, střelecky si nejlépe vedl Chodov proti Jičínu. Bez inkasované branky uspěly také Vítkovice nad Bohemians, Tigers si poradily s Panthers a Ostrava porazila Liberec. V bojích o udržení jasně vyhrála Olomouc nad Královskými Vinohrady, Tatran získal první bod proti Židenicím až po nájezdech.

Play off extraligy žen odstartovalo hodinu po poledni derby mezi Tigers a Panthers, domácí si během dvou minut v první části vypracovali dvoubrankové vedení. Nejvíce branek padalo ve druhé dvacetiminutovce, kterou Tigers vyhrály 5:2. „Nepodali jsme vyloženě špatný výkon, ale pokud chceme hrát s Tigers vyrovnanou hru, musíme hrát na hranici svých možností,“ hodnotil trenér Panthers Jan Tůma.

Souboj Ostravy proti Liberci byl vyrovnanější, Liberec v 16. minutě srovnal na 1:1 a nerozhodný stav panoval až do 54. minuty, kdy si i díky větší střelecké aktivitě vzala vedení zpět na svou stranu Ostrava. Liberecký tým sáhl dvě a půl minuty před koncem power play, jenže ta mu k vyrovnání nepomohla, naopak ještě dvakrát inkasoval.

Největší gólový přiděl inkasoval Jičín od Chodova, domácí postupně navyšovali své vedení. V první třetině vstřelili tři branky, ve druhé pět a ve třetí deset, gólmanka Provázková naopak nekapitulovala ani jednou. Nejvíce si osobní statistiky vylepšila Urbánková (5+2), hattrick zaznamenaly Řepková a Belicová. Střelecká převaha domácích byla jednoznačná 47:15.

I Vítkovice udržely čisté konto, do sítě Bohemians ale nastřílely menší počet branek. Vítkovické hráčky také postupně po třetinách zvyšovaly svou produktivitu, poměr střel na branku byl 38:13. „První dvě třetiny od nás nebyly špatné, bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku z brejkových situací,“ řekl k utkání trenér Bohemians Tomáš Grigar.

Olomouc v prvním utkání play down navázala na poslední dva úspěšné zápasy ze základní části, naopak Královské Vinohrady natáhly sérii porážek na dvanáct zápasů. Domácí florbalistky nakročily za výhrou povedenou první třetinou, kterou ovládly 4:1. „Na hřišti byl prakticky jenom jeden tým, který sypal na naši branku jednu střelu za druhou,“ vyjádřil se kouč Pavel Doubek, na branku jeho týmu letělo jednou tolik střel než na branku soupeře.

Nejdelší sobotní zápas sehrály Střešovice s Židenicemi, hosté otočili skóre na svou stranu, ale Tatran šest minut před koncem vyrovnal a zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V nich v sedmé sérii rozhodla o prvním bodu pro Tatran Chaloupková.