{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

V EXTRALIZE ŽEN POKRAČUJE VYROVNANÝ BOJ NA ČELNÍCH MÍSTECH

Obrázek ke článku
4. 1. 2019

Nejvyšší soutěž žen čeká plné zápasové tempo. V rámci 16. kola Extraligy žen bude pokračovat přetahovaná o první příčku mezi Chodovem a Vítkovicemi. Zmírnit ztrátu na tato družstva se pak pokusí Ivanti Tigers s Ostravou.

Jediný sobotní duel obstarají Liberec s Olomoucí. Hanácký celek minule Severočešky porazil 5:0 a favoritem bude i tentokrát. Výhra by pomohla Olomouci upevnit místo mezi nejlepšími osmi týmy, Liberec se naopak snaží poskočit dopředu z jedenácté pozice.

Dramatický boj o vedení v soutěži probíhá mezi Chodovem a Vítkovicemi. Oba soupeři mají průběžně 41 bodů a Pražanky jsou lepší pouze o skóre. Aby hráčky z Jižního Města své postavení udržely, potřebují nyní uspět na půdě Židenic. Vítkovice budou chtít po návratu z Poháru mistrů, kde získaly stříbro, zvítězit na hřišti Bohemians.

Ze třetího místa se pokusí vedoucí dvojku dostat pod tlak Ivanti Tigers. Na ně čekají Panthers Praha, jež se zatím nacházejí na sedmé příčce. Naposledy je navíc Jižní Město přestřílelo 10:4. Jen o bod za Tigers je připraveno zahrozit FBC Ostrava proti dvanáctému týmu tabulky Slavii Plzeň.

Naději dorovnat osmou pozici mají hráčky Střešovic. Ty se utkají před svými fanoušky se šestým Jičínem. Ani jedno družstvo ale v předvánočním kole nevyhrálo.


Program 16. kola Extraligy žen
Sobota 5. ledna

17.30   Crazy girls FBC Liberec – FBS Olomouc online / video

Neděle 6. ledna

13.00   FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice online / video

15.00   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň online / video

17.00   K1 Florbal Židenice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV online / video

17.45   Ivanti Tigers Jižní Město – Panthers Praha online / video

18.00   Tatran Střešovice – KM automatik FBK Jičín online / video

Tabulka soutěže

Obrázek