{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

V PRVNÍCH SEMIFINÁLE EXTRALIGY ŽEN USPĚLY VÍTKOVICE A CHODOV

Obrázek ke článku
23. 3. 2019

První zápasy semifinále Extraligy žen vyhrály papírové favoritky. Vítkovice si poradily s Ivanti Tigers vysokým výsledkem 11:4 a doplnil je Chodov, který uspěl nad FBC Ostrava 8:5. Do nedělních odvet tak budou nastupovat v mnohem lepší pozici domácí týmy.

Vítězky základní části se ujaly vedení nad Tigers už v první třetině, kterou zvládly s přehledem 4:0. Na tomto skóre pak mohly Vítkovice dále stavět a dokráčely až k první výhře v semifinále. Florbalistky z Jižního Města podlehly svým soupeřkám 4:11, když se pěti body prezentovaly Justyna Krzywak (3+2) a Eliška Planková (1+4).

Podle vítkovického kouče Tomáše Martiníka měl jeho tým dobrý start do série. „Místy velmi slušné pasáže, výborná produktivita a chuť po vítězství. Nicméně těch soupeřových tyček bylo moc a moc. Doufám, že jejich zvonění bude pro holky velkým mementem, že tak jednoduché to nebylo a rozhodně nebude,“ dodal.

Úspěšný začátek semifinále si připsal i Chodov, jenž doma porazil FBC Ostrava. O výsledek 8:5 však musel bojovat až do posledního dějství, kdy získal klíčový náskok. Ostravankám nepomohl k výhře ani hattrick Denisy Kotzurové.

„Utkání jsme si zasloužili vyhrát. V některých činnostech ale chceme, a musíme, být lepší a důslednější. Nejsme naivní a víme, že v neděli to bude ještě těžší a musíme se připravit ještě lépe,“ shrnul trenér Chodova Lukáš Procházka.


Výsledky 1. semifinále Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti Tigers Jižní Město 11:4

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 8:5

Tabulka soutěže

​​

Obrázek