​​​​

VELKÉ DRAMA V OPEN AIR PRO BOHEMIANS, CHODOV JASNĚ PŘESTŘÍLEL JIČÍN

15. 9. 2019

Velké drama nabídlo v 1. kole Extraligy žen Open Air, Bohemians zvítězily nad Panthers gólem v posledních vteřinách. Chodov jednoznačně přestřílel Jičín 73:12 a vstoupil do nového ročníku vysokou výhrou rozdílem čtrnácti branek. Olomouc otočila zápas v Liberci a slavila vítězství 6:1.

V neděli odstartovalo 1. kolo Extraligy žen čtyřicet minut po poledni zápasem pod širým nebem na tenisovém dvorci Štvanice. Více než sedm stovek diváků si užilo napínavé derby mezi hráčkami Bohemians a Panthers. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení, to drželi také celou druhou část. Ve třetí dvacetiminutovce ale nastal zlom, Bohemians nejprve otočily na 4:3, Panthers se však povedlo vyrovnat tři a půl minuty před koncem a už se zdálo, že duel bude směřovat do prodloužení. To odmítla Adéla Bočanová, jež gólem v čase 59:59 přisoudila tři body Bohemians.

Liberec se bude v letošní sezoně muset vypořádat s odchodem dvou svých opor, reprezentantek Michaely Mlejnkové a Hany Koníčkové. Vstup do nového ročníku mu vyšel na výbornou, když skóroval už po dvaaosmdesáti vteřinách hry zásluhou Bárkové. Jenže to bylo z liberecké strany vše a zbytek utkání už byl z gólového pohledu v rukách Olomouce, která otočila na konečných 6:1.

Chodov v 1. třetině přestřílel Jičín jednoznačně 24:5, paradoxně do vedení šel jako první ale Jičín, florbalistky z Jižního Města otočily vývoj až v závěru třetiny. Jak se Jičín v první části držel, tak ve zbylých čtyřiceti minutách už nebyl pohled na skóre z jeho pohledu tak lichotivý. Domácí zvítězily na střely až poměrně hrozivě vysoko 73:12, z čehož také pramenila vysoká výhra 15:1.