​​

VÍTKOVICE A CHODOV JSOU KROK OD SUPERFINÁLE

30. 3. 2019

Ani přesun do domácího prostředí v semifinále Tigers a Ostravě nepomohl. Florbalistky z Jižního Města nad Vítkovicemi dvakrát vedli, rozhodlo ale druhých deset minut druhé třetiny, kdy Vítkovice vstřelily čtyři branky. Ostrava sice mírně přestřílela Chodov, v zakončení byly však efektivnější hostující hráčky a jsou stejně jako Vítkovice krok od postupu.

Třetí semifinálové zápasy Extraligy žen začaly hodinu po poledni na Jižním Městě duelem mezi Tigers a Vítkovicemi. Na konci třetí minuty otevřela skóre hostující Krzywak, jenže již po osmi vteřinách byl stav znovu nerozhodný díky Polívkové. V 8. minutě se Tigers dostaly do vedení díky proměněnému trestnému střílení Beránkové, srovnání prošlo na začátku druhé části, pražské florbalistky si ale rychle vzaly vedení znovu na svou stranu. Klíčová byla druhá polovina druhé třetiny, během které Vítkovice vstřelily čtyři branky a dostaly se do tříbrankového vedení. Tigers se dlouho nedařilo dostat zpět do zápasu, až ve 49. minutě snižovala Kubišová, hostující celek už si ale vedení pohlídal a již zítra může slavit postup do Superfinále.

I v Ostravě se na první branku nečekalo příliš dlouho, po třech minutách hry využila přesilovou hru Chodova Řepková. Také Ostrava zužitkovala svou první početní výhodu, v první části byla střelecky mírně aktivnější a srovnání zařídila Kapcová. Ve 27. minutě poslala hosty znovu do vedení Hanzlíková, Ostrava už další přesilovku nevyužila, navíc dostala gól do šatny z hole Pláškové. Jak Chodov skončil druhou třetinu, tak začal tu třetí, již na 4:1 navyšovala Tožičková. Ta se postarala i o pátý přesný zásah svého celku, na který rychle odpověděla domácí Kapcová. Ostrava se nevzdávala, jenže snížení na rozdíl dvou branek přišlo až na konci přesilovky v čase 58:35 a času na vyrovnání už příliš nezbývalo. Chodov už si výhru nenechal sebrat a stejně jako Vítkovice je krok od nejdůležitějšího zápasu sezony.