VÍTKOVICE JSOU KROK OD SUPERFINÁLE, VÝHRU SLAVÍ TAKÉ HERBADENT A PANTHERS

1. 4. 2017

V Praze se odehrálo další dramatické semifinálové utkání, když Herbadent nejprve v závěru sroval a poté rozhodl v prodloužení z nájezdu. Vítkovice si i potřetí poradily s Ostravou a dělí je jen jediná výhra od postupu do souboje o titul. Vstup do druhého kola play-down vyšel lépe týmu Panthers, který porazil Elite.

Herbadent FK Jižní Město - FAT PIPE Florbal Chodov 3:2 po prodloužení

stav série: 2-1

I třetí duel semifinálové série v podání dvou pražských celků skončil nejtěsnějším možným rozdílem. Hned ve čtvrté minutě hry otevřela skóre ze středu hřiště po přihrávce od Čapkové Barbora Sádková. Utkání bylo velice vyrovnané, na obou stranách byly k vidění zajímavé šance, v prostřední části hry vyrovnala Tereza Syslová. A poté se až do samotného závěru hrálo za vyrovnaného stavu, dvě minuty a devětačtyřicet sekund před koncem otočila vývoj Urbánková. Herbadent minutu před koncem odvolal gólmanku a přišlo vyrovnání z hole Steinbachové. Na začátku čtvrté minuty prodloužení bylo nařízeno trestné střílení, s ním si zkušená Denisa Billá poradila na výbornou a rozhodla o druhém bodu pro domácí.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:7

stav série: 0-3

Ve třetím utkání série mezi Ostravou a Vítkovicemi už nepadalo tolik branek jako v předchozích dvou, opět se ale radovaly hráčky Vítkovic, kterým tak chybí už jediný krok v cestě do Superfinále. Hostujícím florbalistkám se povedl vstup do zápasu na výbornou, když již ve čtvrté minuty vedly o tři branky. Ostrava dokázala ve třetí třetině nepříznivý stav snížit na rozdíl jediné branky, jenže poté už si vzaly opět slovo Vítkovice, které si tříbrankové vedení vzaly zpět. Ještě devět vteřin před koncem upravila výsledek na konečný dvoubrankový rozdíl Pastušková. „Konečně zápas odpovídající semifinále play-off, vysoké tempo, skvělá atmosféra. Stav 0-3 na zápasy už tady jednou byl a my víme, že těžké, neznamená nemožné,“ neztrácí trenér Ostravy Robenek spolu s celým týmem naději ani po další prohře.

ELITE PRAHA - Panthers Praha 4:7

stav série: 0-1

V Praze se dnes odehrála ještě jedna důležitá bitva a opět to bylo derby. Do něho vstoupily lépe hráčky Panthers, které si po celou dobu držely lepší postavení v zápase a Elite jen dotahovalo. Dvakrát se domácím podařilo dorovnat skóre, jenže to bylo z jejich strany vše. Hned na čtyřech gólech Panthers se podílela Krauskopfová. „V prvních dvou třetinách jsme byly herně lepší, bohužel jsme naše šance neproměnily a na krásu se v play-down nehraje,“ litovala domácí trenérka Urbanová, když tým Panthers udělal první krok k záchraně.

Další duely semifinálových sérií i série play-down pokračují již zítra 2. dubna.