​​​​​​​

VÍTKOVICE PORAZILY CHODOV A JSOU BLÍZKO VÍTĚZSTVÍ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI

20. 1. 2019

Výsledky 18. kola Extraligy žen napověděly, kdo se stane jejím vítězem. Vítkovice po tuhém boji zdolaly Chodov v nájezdech a dostaly se o bod před něj na první místo. Jičín si upevnil pozici v elitní osmičce výhrou nad Olomoucí a Ivanti Tigers daly deset gólů Tatranu.

Liberecké hráčky bojovaly v úvodním klání 18. kola Extraligy žen proti Židenicím o pojištění si desáté pozice a případné udržení naděje na postup do play-off. Přestože byly Crazy girls střelecky aktivnější, produktivnější byly Židenice. Na jejich trefu dokázaly dvakrát domácí hráčky odpovědět, třetí trefa Židenic ze 48. minuty už ale byla rozhodující. Židenice tak ještě zamotaly boje ve spodních patrech tabulky, s Libercem mají aktuálně shodně dvanáct bodů.

Střetnutí Vítkovic s Chodovem nabídlo naopak přímý souboj o čelo tabulky, o vítězi se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, v nichž uspěly Vítkovice a přiblížily se k prvenství v základní části. Oba celky se v základní hrací době střídaly ve vedení, ani jeden z nich nedokázal odskočit na rozdíl dvou branek, potvrzovalo se, jak vyrovnané utkání to bude. Utkání nakonec rozsekla až v samostatných nájezdech ve prospěch Vítkovic Barbora Husková, která tak zkompletovala hattrick.

Olomouc prohloubila svou sérii nezdarů, a i po zápase s Jičínem zůstala těsně za hranicí postupu do play-off. Olomoucké hráčky měly raketový start, už po šesti vteřinách hry je poslala do vedení Jakubkovičová, jenže ani to jim nepomohlo. Jičín musel v první třetině dvakrát dotahovat, ve druhé části už si přebral otěže do svých rukou díky třem brankám Anet Jarolímové v rozmezí třinácti minut a vedení si pohlídal až do konce.

Ostrava se sice proti Bohemians brzy ujala vedení, ale pražské hráčky ještě v první třetině otočily skóre ve svůj prospěch a na začátku druhé části vedly 3:1. Po snížení čekala Ostrava na srovnání do začátku třetí třetiny, ve 46. minutě zkompletovala hattrick Denisa Kotzurová a poslala domácí znovu do vedení. Ostrava se mohla více uklidnit, když ji pět minut před koncem dostala do dvoubrankového náskoku Kapcová, Bohemians ani přes větší aktivitu ani snížit nedokázaly.

Na třetí pozici se o jeden bod udržely hráčky Ivanti Tigers. V duelu s Tatranem Střešovice naplnily roli favorita a uspěly vysokým rozdílem 10:3. Důležitou tahounkou na straně Jižního Města byla Iveta Hyršlová, která zaznamenala pět bodů za gól a čtyři asistence. Individuálně vynikaly také Eliška Chudá (2+2) nebo střelkyně hattricku Dominika Kubišová. „Naše hra v prvních dvou třetinách byla více v tempu. Podařilo se nám dát branky a potom hrát v klidu,“ sdělila trenérka Tigers Markéta Šteglová.

Místo mezi družstvy pro vyřazovací část posílily florbalistky Panthers Praha. Jejich soupeřkami se stal poslední tým tabulky z Plzně. Západočešky sice odpověděly na první trefu domácích, když vyrovnala Michaela Mašková, jenže lepší situaci si už od té doby nevytvořily. Panthers se naopak vrátily do vedení a celkově zvítězily 8:4. Pražanky tak zvýšily náskok před devátou Olomoucí na pět bodů.