VÍTKOVICE ROZHODLY O SVÉM VÍTĚZSTVÍ V ZÁVĚRU DRUHÉ TŘETINY

10. 3. 2018

Poslední sobotní čtvtfinále Extraligy žen mezi Vítkovicemi a Bohemians bylo dlouho vyrovnané. Vítkovice sice byly aktivnější, ale hostující hráčky dlouho držely jednobrankové manko tím, že dobře bránily. Nezvládly ale závěr druhé třetiny, ve které domácí Rytířky dvakrát udeřily a zápas tím rozhodly. Hráčky Bohemians v poslední části na tenhle náskok neodpověděly a první čtvrtfinále prohrály.

Vítězky základní části na své soupeřky z Prahy vlétly od prvních minut a herně je přehrávaly. Vytvořily si bezpočet příležitostí, ovšem nedokázaly je zakončit. Domácí hráčky se trápily v koncovce a nedokázaly trefit branku Kreisingerové. Jediná, kdo dokázala v první třetině tohle pravidlo porušit, byla Michaela Šponiarová, když se prosadila skvělým důrazem před hostující brankou. Hostující hráčky v první třetině předvedly jednu větší šanci, tu ale Poláková nedokázala z rychlého přechodu zakončit. První třetinu tak ovládly domácí hráčky 1:0.

Druhá třetina byla hodně podobná té předcházející. Domácí hráčky pokračovaly v náporu, ale opět to vázlo v koncovce. Jako první minula domácí branku Koníčková, hned vzápětí to zkusila z dálky Martináková, ta sice trefila bránu, jenže připravená Kreisingerová ránu kryla. Hráčky Bohemians hrozily převážně z rychlých akcí, které ale nebyly nijak nebezpečné a když už se dostaly do zakončení, tak nepřekonaly Příleskou. Když už se zdálo, že druhá třetina skončí bezbrankovou remízou, přišly dvě chyby v závěrečných dvou minutách prostřední části.

Bohemka ztratila první čtvrtfinále v závěru druhé třetiny

První chyba přišla dvě minuty před sirénou. Hostující obrana zapomněla před brankou úplně volnou Romanu Žurkovou, která dokázala zužitkovat přesnou přihrávku Kláry Kociánové. V poslední minutě pak utekla Justyna Krzywak a nádhernou střelou vymetla pravý růžek hostující branky. V poslední třetině se Bohemka ze závěru druhé třetiny už nevzpamatovala, domácí si s chutí zastřílely a čtyřmi góly uzavřely první čtvrtfinále vítězstvím 7:0.

Druhé čtvrtfinále je na programu 11.3.2018 od 15:00 ve SC Dubina.