{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

VÍTKOVICE SÁHLY PRO SEMIFINÁLE PO ZMĚNĚ, ZMĚŘÍ SÍLY S TIGERS

Obrázek ke článku
22. 3. 2019

Vítkovice udělaly z pozice nejlépe postaveného týmu po základní části při výběru soupeře pro semifinále Extraligy žen po dvou letech změnu, když si po místo Ostravy zvolily Tigers. Pro klub z Jižního Města to bude v posledním kroku před finálovými branami poměrně nezvyklý soupeř, po šesti letech se totiž utkají s mimopražským týmem.

Tomáš Martiník, 1. SC TEMPISH Vítkovice

Do semifinále jste si vybrali Tigers, pro ostatní týmy to byla dle jejich slov poměrně očekáváná volba, z jakých důvodů jste zvolili právě čtvrtý tým tabulky?

Volba to nebyla úplně jednoduchá, což se u volby v semifinále dá vcelku očekávat a my se jednoduše museli pro někoho rozhodnout. Variantami byly dva týmy s hodně odlišnými aspekty – cestování, organizace hry, zkušenosti, motivační faktory. A vždy něco hrálo pro a proti jednotlivým týmům. Rozhodli jsme se pro Tigers, protože nám z celkového pohledu jako soupeř vyhovuje o něco více. Ale myslet si to je jedna věc a ukázat to na hřišti věc druhá. Tigers jsou vynikající a nebezpečný soupeř, a moc dobře víme, že nás čeká těžká série. Ale zároveň věříme v sérii velmi kvalitních zápasů a samozřejmě se na hřišti "přetrhneme" pro to, abychom na konci série slavily my. Věříme si.

Vybírali jste i s tím ohledem, že vás z vašeho pohledu může série s Tigers ideálně připravit na případné Superfinále? Chtěli jste si také po dvou letech vyzkoušet v semifinále jiného soupeře než Ostravu?

Tak na případné Superfinále by nás určitě připravila i série s FBC Ostrava. Ano, můžeme se bavit o taktických a organizačních aspektech hry jednotlivých soupeřů vzhledem k superfinálovému zápasu, ale ten je ještě hodně daleko. Jsem přesvědčen, že všechny čtyři týmy teď myslí jen a jen na to, se do Superfinále dostat. A za mě, všechny čtyři týmy na to rozhodně mají.  Myslím si, že obě série budou pro fanoušky nejen ženského florbalu zajímavé, bude tady k vidění zase něco jiného než v předešlých letech a uvidíme, co se z toho letos zajímavého vyloupne. A teď mluvím spíše za sebe, mě tahle ostravsko-pražská konfrontace baví. A těším se na ni.

S týmem z Prahy jste se utkali i ve čtvrtfinále, jak vás série s Bohemians připravila na další boje v play off?

Série s Bohemians probíhala tak, jak jsme očekávali a jak jsme si představovali. Soupeřky ukázaly kvalitu a ve všech zápasech i snahu se s námi o semifinále poprat. A hlavně nám ukázaly, kde nás tlačí bota a kde ještě nejsme úplně stoprocentní. Čtvrtfinále nás dostalo do módu play off, ale moc dobře víme, že semifinále i soupeř v něm, jsou zase o level výše. A abychom se dostali do Superfinále, budeme muset být ve hře o hodně přesvědčivější a hlavně hrát s ohromnou energií.

V letošní sezoně jste Tigers dvakrát nastříleli sedm branek, dá se z těchto zápasů nějak vycházet, přestože je play off úplně jiná soutěž?

Vycházet ze společných zápasů určitě jde, nicméně ten druhý se odehrál někdy v listopadu, a od té doby už uplynulo hodně času a dalších zápasů. A navíc play off má svoje specifika. Oba týmy se na sebe určitě nějak připravují, vycházejí ze zkušeností i s aktuálního stavu. Ale v sobotu je první zápas, ten bude nějak vypadat, nějak skončí a právě na ten pak budou oba týmy reagovat. A vše může být jinak. A po dalších zápasech znovu. V tomhle je play off zajímavé a jedinečné.  Ano, dali jsme soupeři dvakrát sedm gólů, chceme být i nadále v útoku produktivní a v obraně precizní, ale v play off se počítají jenom vítězství a je jedno jaká. A vůbec není výjimkou, když jeden zápas skončí třeba 9:7 a druhý den pak 1:2.

V čem vidíte největší sílu Tigers a co by naopak mohlo hrát ve váš prospěch?

Za mě je momentálně síla Tigers v mladých hráčkách, které hodně dobře převzaly roli těch produktivních hráček. A samozřejmě je slušně doplňují zkušenější hráčky, které právě v play off mohou ještě zvýraznit svůj podíl na výkonnosti týmu. Jako silnou stránku vnímám i organizaci hry, Tigers vždycky věděly, co chtějí hrát a dokážou v tom být precizní. Celkově se mi zdá, že jsou si naše týmy v tomhle docela podobné, s podobnou skladbou týmu. A protože vím, kde my umíme být zranitelní, tak věřím, že zrovna v tom může být zranitelný i soupeř. 

Do série půjdete v roli papírového favorita, bude to tedy například i o vašich hlavách?

Role papírového favorita je ta nejnevděčnější na světě a většinou s sebou nenese nic pozitivního. Ale ano, skončily jsme po základní části první, soupeř čtvrtý, dvakrát jsme soupeře porazili, takže asi musíme tuto roli přijmout. A o hlavě to bude stoprocentně a především. Kdo nedá do hry hlavu, srdce a energii, nemůže vyhrát. Věřím, že všichni v týmu víme, co chceme, co umíme, a co je potřeba pro postup do Superfinále nejen na hřišti udělat.

Karolína Šatalíková, Ivanti Tigers Jižní Město

Do semifinále si vás vybraly Vítkovice, byla to pro vás očekávaná volba a co na ni říkáte? Po šesti letech se v semifinále utkáte s mimopražským soupeřem.

Říkalo se to, takže jsme s tím také počítali. Jsme rádi, s Chodovem se už hrozně známe a víme, jak hraje. Je to něco nového a pro nás je to příjemné zpestření.

Jakou očekáváte sérii?

Věřím, že to bude vyrovnaná série, naše výkony budou lepší než výkony soupeřek a tím pádem se přes Vítkovice dokážeme prosadit. Víme, že Vítkovice jsou samozřejmě favoritem, vyhrály základní část, nicméně věříme si.

V letošní sezoně jste od Vítkovic dvakrát inkasovali sedm gólů, dá se z těchto zápasů nějak vycházet?

Ano, hodláme z těchto dvou zápasů vycházet, protože jsme v nich dělaly strašné chyby. Naše vzájemné zápasy v letošní sezoně byly vyrovnané, nicméně naše chyby nás v té době strašně srážely a Vítkovice toho dokázaly využít. Doufáme, že se nám podaří tyto chyby, které děláme a nabízíme soupeřům branky, dokážeme minimalizovat a tím pádem se ta hra ještě více vyrovná.

Jičín jste ve čtvrtfinále porazili 4:0, byla to ale dobrá příprava pro semifinálové boje? Poslední dva zápasy už nebyly tak jednoznačné…

Chápeme, že v Jičíně nikdo nechtěl hrát, nehraje se tam dobře. Myslím si, že herně úplně ne, protože to je úplně odlišný způsob hry, co hraje Jičína a co hrají Vítkovice, ale mentálně určitě, protože jsme ty dva zápasy musely dotahovat, hrát na plno, takže si myslím, že z mentálního pohledu nás to připravilo, z herního úplně ne. To bychom si raději představovaly takového soupeře, který hraje více florbalověji, jelikož Jičín hraje určitým specifickým způsobem.

V čem vidíte největší sílu Vítkovic a co by naopak mohlo hrát ve váš prospěch?

Holky z Vítkovic jsou pořád agresivní, pořád nabuzené, hrají neustále dopředu. Jsou v tomto silné, hráčky mají vysoké sebevědomí, v čemž je určitě jejich síla, že pořád chtějí, nic nevypustí a jedou na plno. V náš prospěch může hrát to, že budeme hrát prostě naši hru, nesesypeme se, když dostaneme nějaké góly a budeme se snažit i my diktovat tempo hry, což by třeba Vítkovicím nemuselo vyhovovat.

Tabulka soutěže

Obrázek