{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

VÍTKOVICE SE PROTRÁPILY K VÍTĚZSTVÍ, TYGŘICE SI PROTI JIČÍNU ZASTŘÍLELY.

Obrázek ke článku
6. 1. 2018

Sobotním programem rozjela Extraliga žen 15. kolo. Na programu byla dvě utkání, a to na Vinohradech a v Jičíně. V obou dvou zápasech dokázaly zvítězit týmy z horních pater tabulky, ale na výhry se nadřely. Domácí hráčky totiž byly v úvodu hodně nebezpečné, ale svou aktivní hru nedokázaly udržet po celých šedesát minut a top týmy dokázaly chyby trestat.

Papírovým favoritem souboje žen Vinohrad s Vítkovicemi byly hostující hráčky. To se nakonec potvrdilo, ale tým z Ostravy měl co dělat, aby dokázal houževnatým domácím hráčkám vzdorovat. Hostujícím florbalistkám se vůbec nepovedly první dvě třetiny, ve kterých udělaly strašně moc chyb. Což po utkání potvrdil i trenér Urban „První třetina vlažná, druhá třetina paradoxně ještě vlažnější.” okomentoval prvních čtyřicet minut zápasu vítkovický lodivod.


V poslední dvaceti minutách už domácí hráčky nenapodobily svůj herní výkon a Vítkovice mohly čtyřmi góly definitivně rozhodnout o svém vítězství. Domácí trenér byl ale i přes porážku s výkonem svého týmu spokojen. „Dnes jsme za pomoci výborné brankářky odehráli dvě velmi dobré třetiny. Holky hrály s velkou chutí. Jen je škoda, že takhle bojovný výkon neodevzdáme vždy v soubojích proti týmům z nižších pater tabulky.”

Podobný průběh jako na Vinohradech mělo i střetnutí v Jičíně. Tady ale na rozdíl od Vinohrad dokázal Jičín držet krok se soupeřem jen úvodní třetinu. Od druhé dvacetiminutovky si hostující hráčky s chutí zastřílely a dokráčely po povinné vítězství. O vývoji rozhodla druhá třetina, což potvrdila po utkání i hrající trenérka domácích Gabriela Žůrková: „Druhá třetina rozhodla o vývoji celého zápasu, kdy jsme nestíhaly.”

První dvě třetiny mezi Bohemians a Židenicemi měly více ze hry ženy z jihu Moravy. Pramenilo z toho také skóre, které se otevřelo už ve třinácté vteřině úvodního dějství. Přestože Židenice nastřílely sedm gólů, na vítězství to nestačilo. Třetí třetinu totiž doprovázelo plno chyb, a tak se domácí hráčky dostaly zpět do zápasu, a hlavně přetočily výsledek na svou stranu. Na straně zelenobílých se po návratu z předchozího působiště bodově prosadila Anna-Marie Divišová nebo Andrea Satýnková.

Jestliže by ženy Bohemians klopýtly, vytvořila by se velká příležitost panterkám. Ty po skalpu Liberce mají na svém kontě už třiadvacet bodů, ale stále na tým zelenobílých ztrácejí jedno vítězství. Zcela jasná výhra se zrodila na Jižním Městě, kde se lvice porvaly s přítomností poslední Olomouce. Chodov začal rok 2018 se šesti vstřelenými góly, ani jednou neinkasoval, a hlavně překročil hranici čtyřiceti bodů.

výsledky 15. kola extraligy žen

Sobota 6. ledna

17:30 TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:11
19:30 KM automatik FBK Jičín - Ivanti TIGERS FK Jižní Město 5:17


Neděle 7. ledna

FbŠ Bohemians – K1 Florbal Židenice 9:7

Panthers Praha – Crazy girls FBC Liberec 4:2

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC Olomouc 6:0

Tabulka soutěže
Obrázek