{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

VÍTKOVICE USEDAJÍ NA TRŮN! CHODOV PORAZILY V PRODLOUŽENÍ

Obrázek ke článku
21. 4. 2018

Vrchol sezony je tady! Vítkovice sehrály s Chodovem velmi napínavou bitvu, kterou sledovalo v Ostravar Aréně téměř sedm tisíc fanoušků! Rozuzlení přišlo až v prodloužení, v němž se prosadila letní posila rytířek Hana Koníčková.

3 : 2p
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:01:10:1 1:0
Branky: 19. Veronika Enenkelová, 31. Michaela Šponiarová, 63. Hana Koníčková - 23. Tereza Urbánková, 52. Kristína Belicová

Florbalistky z obou táborů si pro několik tisíc diváků připravily zcela vyrovnanou a bojovnou hru. V hlavní roli byli právě fanoušci, kteří doprovázeli utkání bouřlivým povzbuzováním. Dlouho trvalo, než se brankářky dostaly do tempa, avšak více se musela otáčet mezi třemi tyčemi Kristýna Provázková. Ta musela hasit první větší šanci v osmé minutě proti Haně Koníčkové a Barboře Huskové. V polovině třetiny mohla zamést míček do odkryté klece Vítkovic Tereza Urbánková, jejíž tvrdou střelu z první zneškodnila skokem polská reprezentantka Justyna Krzywak. Síť mohla poprvé rozvlnit Romana Žurková, ale její rychlý náběh z pravé strany brankářku lvic nepřekvapil.

Když chybovala na polovině hřiště Martina Řepková, míčku se zmocnila Veronika Enenkelová a nikým nehlídaná pláchla všem soupeřkám až do velkého brankoviště hostující gólmanky, odkud umístila míček nad její levou nohu, čímž rozjásala sektor vítkovických barev. Na konci třetiny ještě oslabila svůj tým Eva Preisslerová, která se po souboji ohnala po Lucii Theimerové, a tak ji byl udělen dvouminutový trest.

Rytířky i přes vytvořené příležitosti svou první přesilovou hru nezužitkovaly ve svůj prospěch a brzy musely překousnout vyrovnání. Kanonýrka Tereza Urbánková se nenechala zaskočit přítomností dvou bránicích protihráček a s klidem zavěsila do horní části brány Nikoly Příleské. Ostravar Arénu rozjásala po komerční přestávce Slovenka Michaela Šponiarová, jejíž přízemní střela z otočky zapadla až za záda Kristýny Provázkové. Část diváků se začala radovat ještě po střele Zuzany Halfarové, avšak míček se zakutálel pouze do boční sítě.

Třetí dějství bylo ze všech nejnapínavější. Pár bolístek si odnesly hlavně hráčky v modrém trikotu. Nikola Příleská se musela blýsknout pár zákroky, kterými podržela svůj tým. Osm minut a čtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby bylo rázem vyrovnáno, kdy se k míčku dostala Kristína Belicová a umístila jej po zemi k pravé tyčce domácí svatyně. 6 753 diváků sledovalo drama až do samého závěru třetí třetiny, ale ta vítěze neurčila!

Prodloužení bylo ukončeno po dvou minutách, kdy se na scénu dostavila akce, na jejímž konci stála liberecká posila Hana Koníčková. Vítkovice se tak stávají šampionkami ženské extraligy!

Tabulka soutěže
Obrázek