{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

VÍTKOVICKÁ VYTRVALOST: UŽ ŠESTÉ SUPERFINÁLE ČEKÁ ŠUPÁKOVOU

Obrázek ke článku
12. 4. 2019

S unikátní bilancí nastoupí k nedělnímu vrcholu Extraligy žen Ivana Šupáková. Vítkovická opora absolvuje už své šesté superfinále v dresu jediného týmu, což žádná jiná hráčka dosud nedokázala. „Opravdu? To jsem ani netušila,“ byla sama překvapená.

Superfinále pravidelně rozhoduje o vítězích nejvyšších soutěží od sezóny 2011/12. A Šupáková se zúčastnila většiny dosavadních ročníků – do boje se zapojila v letech 2013, 2014, 2016, 2017 a 2018. Ani přesto by však neřekla, že by zrovna tato statistika pro ni měla výraznější hodnotu. „Mnohem více si cením toho, že mám možnost reprezentovat Vítkovice, neboť florbal je týmový sport a to, že jsem mohla tolikrát bojovat o titul, je zásluha celého družstva a klubu,“ vyzdvihla.

Z Vítkovic se k bilanci šesti superfinále blížily také Anna Niemcová, Zuzana Halfarová, Denisa Ferenčíková nebo Klára Kociánová. Ani jedna z nich ale již v týmu nepůsobí a zůstaly shodně na pěti utkáních. 

Dosavadních pět superfinálových účastí přineslo Šupákové s Vítkovicemi tři mistrovské tituly. Dvakrát přitom pomohla k úspěchu asistencí (2014 a 2018). „Každé superfinále bylo něčím specifické a na takové zápasy se nezapomíná. Kdybych ovšem měla zmínit jen jedno, tak to bude určitě to, v němž jsme získali náš první titul. Tedy mé druhé superfinále,“ upřesnila Šupáková. Důvodem bylo, že tehdejší duel prožívala nejintenzivněji. „Byl plný emocí a touhy získat něco, čeho se nám dlouho nedařilo dosáhnout. A to jsme nakonec dokázali,“ těšilo ji.

Protože má vítkovická tahounka tolik zkušeností, může porovnávat superfinále se sériemi play-off: „Je to pouze jeden pokus. Jeden zápas, který rozhodne o celé sezóně, kde nemusí vyhrát ten lepší.“ Zároveň se musí pamatovat na fakt, že rozdíly dělají maličkosti. „Třeba to, kdo se ten den lépe vyspí. Podstatou je zúročit celoroční práci a podat nejlepší výkon v utkání, kde jde o všechno. A navíc před tolika fanoušky,“ uvedla Šupáková specifika superfinále.

Letos se s Vítkovicemi poperou o prvenství florbalistky Chodova. Stejné složení mělo i minulé superfinále, v němž Ostravanky před svými fanoušky uspěly 3:2 po prodloužení. A Ostravar Aréna bude dějištěm této akce i nyní. „Bereme to tak, že hrajeme doma. Fanoušci jsou zde hodně slyšet, o čemž jsme se mohli přesvědčit už loni. A v tom vidím sílu, která by měla hnát náš tým dopředu,“ věří Šupáková. Loni ženský boj o zlato sledovalo přes 6700 diváků. A letos by se mohla podobná návštěva opět stát skutečností.

„Myslím si, že nás čeká extrémně vyrovnaný zápas. V něm rozhodne, kdo udělá méně chyb a kdo bude více chtít. Náš chtíč je nepopsatelný a uděláme vše pro to, ať jsme ten šťastnější tým my,“ řekla Šupáková s velkým odhodláním. Superfinále žen 2019 startuje v neděli 14. dubna od 13.15 hodin na hřišti Ostravar Arény.

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek