{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍTKOVICKÉ ŽENY POSÍLILY. ZOPAKUJÍ VELEÚSPĚŠNOU SEZONU?

Obrázek ke článku
10. 9. 2020

Ženy Vítkovic v uplynulé základní části klopýtly pouze s Ostravou, kdy ztratily dva body. Nastřílely přes dvě stě gólů a do čtvrtfinále play-off si vybraly pražský Tatran Střešovice, s nímž měly skvěle rozjetou sérii a vyhrávaly 2:0. A pak přišel předčasný konec. Lákadlem by před novým ročníkem mělo být především působení švédské hráčky Liny Hägg, která dorazila do České republiky ze Sundsvallu.

Rytířky mají za sebou velmi povedenou sezonu 2019/2020, ve které dominovaly a ztratily během základní části pouhé dva body. O ty je připravily rivalky z opačného konce Ostravy. FBC si tehdy vyšláplo na Vítkovice a porazilo je v prodloužení poměrem 4:3. Družina Tomáše Martiníka si tak z dvaadvaceti utkání odnesla 64 bodů, přičemž měla před druhým Chodovem náskok sedmi bodů, a titul pro nejlepší obranu v ženské extralize. „Zní to až neuvěřitelně, když se nad tím zamyslím, ale poslední sezonu lze hodnotit jen horko těžko, když bohužel neměla ten správný konec,“ říká ostrostřelkyně Barbora Husková, která si pochvalovala hlavně atmosféru na domácím Pohárů mistrů, jenž se konal v lednu v Ostravě.

Perfektně fungovala Vítkovicím také oslabení, v nichž se jim podařilo ubránit téměř 85 % početních výhod soupeřek. Velmi zajímavým faktem je počet vstřelených gólů během základní části. Celkem 238 míčků propasírovaly vítkovické ženy za záda brankářek, ve třinácti duelech zaznamenaly deset a více zásahů, ve dvou případech se dokonce přehouply přes hranici dvaceti tref. U osmapadesáti gólových radostí byla také Barbora Husková, přes čtyřicet kanadských bodů zaznamenala slovenská reprezentantka Denisa Ferenčíková.

„Když se ukončila sezona, náš kondiční trenér na to velmi rychle zareagoval a troufám si říct za všechny, že to byla naše nejdelší letní příprava v životě,“ směje se mladá členka národního týmu žen.

Do nadcházející sezony jsou Vítkovicím opět k dispozici Slovensky Alžbeta Ďuríková s Michaelou Šponiarovou, které se vrací z angažmá ve finském SC Classic. Lenka Lenčéšová přichází ze Slovenska, trojice Glasová, Karasová a Maroszová se probojovala z juniorského celku. Vítkovickému klubu se podařilo dotáhnout přestup Liny Hägg ze švédského Sundsvallu. Na druhou stranu však trenér Martiník přijde o Kamilu Paloncyovou a Ivanu Šupákovou, jejichž kroky zamířily do Švýcarska. V týmu by již neměly pokračovat ani Anna Grufíková, Vlaďka Maděrová nebo Adéla Šidlová.

Vítkovice by měly patřit opět mezi extraligovou smetánku a sahat na ty nejvyšší milníky. Jedním z cílů bude určitě účast v superfinále, které by se na konci sezony mělo vrátit do pražské O2 areny. „Je to určitě tak. Chtěli bychom opět do finále a také uspět na Poháru mistrů. Ten nás čeká v lednu,“ připomíná Husková.

Změny v kádru

Příchody: Alžbeta Ďuríková, Michaela Šponiarová (obě Classic), Lina Hägg (Sundsvall), Lenka Lenčéšová (ŠK 98 Pruské), Alexandra Glasová, Viktorie Karasová, Vendula Maroszová (vš. z juniorky)
Odchody: Kamila Paloncyová, Ivana Šupáková (obě Zug United), Anna Grufíková, Vlaďka Maděrová, Adéla Šidlová

Jak se dařilo vítkovické kapitánce Denise Ferenčíkové v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek