{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PLAY-OFF: CHODOV VYZVE BOHEMIANS, OSTRAVA VOLÍ PANTHERS

Obrázek ke článku
7. 4. 2021

Čtvrtfinálové dvojice play-off Extraligy žen už znají svou podobu. Vítěz základní části z Vítkovic vyzve Olomouc, Chodov se utká v městském derby s Bohemians, na Ostravu čekají Panthers a Tatran si zahraje proti Židenicím. Aktuální zpravodajství z procesu můžete sledovat živě na webu Českého florbalu.

Jako první volily Vítkovice, které projely dosavadním průběhem bez sebemenšího zaváhání a nasbíraly plný počet bodů. Pražský Chodov předčil očekávání a i přes odchod dvanácti hráček v předsezonním období finišoval na velice výhodné pozici, vybíral tak jako druhý. Ostrava porazila v přímé středeční bitvě o třetí místo Tatran, tím pádem získala výhodu třetí volby. Ačkoliv budou Střešovice taktéž začínat čtvrtfinále doma, musely počkat, jaký protivník jim připadne.

Vyřazovací boje začnou v sobotu 10. dubna uvodními zápasy všech sérií, druhé duely pak budou následovat o den později v neděli 11. dubna.

Čtvrtfinále play-off Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice (1.) - FBS Olomouc (6.)

Vítěz základní části nesáhl po týmu z nejnižších příček play-off. Zvolil Olomouc, která prožila dobrý ročník a obsadila šestou příčku s poměrně pohodlným náskokem na týmy, které se do vyřazovacích bojů neprodraly. Oba vzájemné zápasy čtvrtfinálových soupeřů byly jednoznačné, to ale u Vítkovic není ničím neobvyklým. Ostravský celek si s Olomoucí nejprve na jejím hřišti poradil vysoko v poměru 15:4, doma jí pak před měsícem porazil 9:1. Vítkovice jsou největším favoritem na zisk titulu, Olomouc jde do série jako jasný outsider a může pouze překvapit.

Vzájemné souboje v základní části

10. října 2020     FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:15
3. března 2021   1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 9:1

FAT PIPE FLORBAL CHODOV (2.) - FbŠ Bohemians (8.)

Chodovské florbalistky prožily velice úspěšnou základní část. Před sezonou opustilo celek z Jižního Města dvanáct hráček včetně největších opor v čele s Martinou Řepkovou, to však lvice nezbrzdilo. Druhé místo je pro Chodov, který platil za velmi nepředvídatelného soupeře, skvělým výsledkem. To Bohemians se museli o postup do play-off rvát až do posledního zápasu. Pokud by kunratický Start98 neporazili, zůstali by před branami vyřazovacích bojů. Jenže klokanky veledůležitý duel ovládly, poskočily na poslední chvíli na osmé místo a čekají je boje o titul.

Vzájemné zápasy v základní části

11. října 2020     FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FbŠ Bohemians 6:0
31. ledna 2021   FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:6

FBC ČPP OSTRAVA (3.) - Panthers Praha (5.)

Ostrava prožila fantastickou první polovinu ročníku. Úvodními dvanácti duely prolétla bez porážky a měla našlápnuto do elitní dvojky, potrápila dokonce i jinak suverénní Vítkovice. Závěr základní části však FBC vůbec nevyšlo, nestačila právě na městského rivala ani na Chodov, který ji tak v tabulce přeskočil. Panthers prožili skvělý závěr základní části, z posledních pěti zápasů totiž hned čtyřikrát zvítězili. Tým kolem kapitánky Anežky Slané už sice neměl šanci proklouznout do elitní čtyřky, odpoutal se však od šesté Olomouce a povzbudivé páté místo si v klidu pohlídal. Pražanky ovšem čeká soupeř, který má mnohem vyšší ambice než čtvrtfinále.

Vzájemné zápasy v základní části

12. září 2020      FBC ČPP OSTRAVA - Panthers Praha 10:3
14. března 2021 Panthers Praha - FBC ČPP OSTRAVA 3:7

Tatran Střešovice (4.) - K1 Florbal Židenice (7.)

Do posledního momentu pomýšlel Tatran na konečnou třetí příčku a právo volby soupeře pro čtvrtfinále play-off. To by ale musel v závěrečném zápase celé základní části přemoci Ostravu, což se mu nepodařilo. Tím pádem musel čekat, jak se budou rozhodovat výše postavené celky. Narazí na Židenice, nepříjemného protivníka, o čemž hovoří už prostý fakt, že si jej nikdo z elitní trojice pro čtvrtfinále nevybral... Zvlášť lednový vzájemný duel mezi Tatranem a Židenicemi byl pořádně napínavý a vyrovnaný. A přestože braly Střešovice po výhře 2:1 všechny tři body, moc dobře viděly, že si musí na moravského soupeře dávat pořádný pozor.

Vzájemné zápasy v základní části

20. září 2020      K1 Florbal Židenice - Tatran Střešovice 5:10
23. ledna 2021   Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice 2:1

Tabulka soutěže

​​

Obrázek