{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZASTAVÍ TATRAN MLADISTVOU SÍLU V PODOBĚ CHODOVA?

Obrázek ke článku
4. 5. 2021

Semifinále Extraligy žen se v aktuální ročníku dočká dvou městských derby. V jedné dvojici se představí kluby z Ostravy, v té druhé pak dva celky z Prahy. Chodov se po ovládnutém čtvrtfinále proti Bohemians bude snažit o skalp Tatranu. Bude se z postupu do superfinále radovat omlazený chodovský celek v čele s elitní českou brankářkou Janou Christianovou? Nebo trenérská síla v podobě koučky Michaely Marešové dovede Tatran k historickému postupu do závěrečné fáze play-off?

Omlazený chodovský kádr zatím dokonale navazuje na výkony svých předchůdkyň. Po základní části skončil tým s věkovým průměrem 20,47 na druhém místě a předčil tak všechna předsezónní očekávání. Svěřenkyně trenéra Lukáše Procházky podlehly pouze dosud neporaženým Vítkovicím a v prvním vzájemném duelu také svému semifinálovému soupeři z Tatranu.

Dosud tak mladé florbalistky předvádějí skvělé výkony, které potvrdily také ve čtvrtfinále. V tom si za soupeře zvolily další pražský klub Bohemians, jemuž nedaly šanci v ani jednom utkání. Výsledky 10:2, 8:2, 8:1 a 3:0 zařídily chodovskému celku nejrychlejší možný postup mezi top čtveřici a také cenné regenerační volno před poslední bitvou o vstupenku do superfinále.

Případný postup tohoto týmu by totiž znamenal, že v boji o mistrovský titul zažijí svou premiéru teprve osmnáctileté a devatenáctileté hráčky, mezi které patří také Eliška Chudá, jež před aktuální sezonou přestoupila do Chodova z Tigers Praha. Krok to byl moudrý, devatenáctileté florbalistce se totiž daří skvěle. V základní části si za 20 zápasů připsala 40 bodů a ve čtyřech utkáních čtvrtfinále k nim přidala další tři branky a sedm asistencí.

Další mladou střelou v chodovském podání bude pro tuto sérii teprve osmnáctiletá juniorská reprezentantka Vanessa Rebecca Keprtová. Ta ve čtyřech čtvrtfinálových zápasech proti Bohemians třikrát skórovala a na dvě branky nahrála, navíc se na hřišti prezentovala zejména svou rychlostí a hbitostí. Nejedna soupeřka tak s jejím rychlým pohybem měla problémy, což v důležitých situacích mnohdy umožnilo chodovské florbalistce podržet či získat míček. „Tým je velmi natěšený, očekáváme velkou bitvu, která, doufám, skončí v náš prospěch,“ uvádí před semifinálovými boji motivovaně.

„Co bude mou osobní největší zbraní? To Tatran pocítí až v zápasech.“
- Vanessa Rebecca Keprtová o semifinále s úsměvem

To však nejsou všechny zbraně, které chodovský kádr má, vždyť úplně na pomyslném konci hřiště za sebou pražské florbalistky mají dvě velezkušené brankářky. Jednatřicetiletá reprezentantka a stálice českého ženského výběru Jana Christianová v průběhu sezony opět dokazovala svou kvalitu a zvládla svůj tým dovést ke druhému místu základní části, když v jeho přímém souboji zlikvidovala 22 střel ostravského FBC.

Vedle ní však stojí další brankářské jméno dnešní doby - Hana Ranochová dovedla chodovský celek dokonce k více výhrám než její parťačka a drží také druhý nejnižší průměr obdržených branek ze všech gólmanek play-off (průměr 1,00 - pozn.red.). „Neboť máme velmi mladý tým, budou naší největší zbraní naše skvělé a zkušené gólmanky,“ potvrzuje také Keprtová. „A co bude mou osobní největší silou? To Tatran pocítí až v zápasech,“ směje se.

Tuto obrovskou sílu se však budou snažit zastavit městské rivalky ze Střešovic. Tatranky se v aktuálním ročníku umístily na čtvrtém místě základní části a musely si tak na svého soupeře do čtvrtfinále počkat. A jak už to tak bývá, dostaly toho nejnepříjemnějšího - s brněnskými Židenicemi si poradily až v šestém duelu, přestože po třech vzájemných kláních vedly již 3:0 na zápasy.

Asi nejnebezpečnější zbraní střešovického kádru bude Kateřina Seemannová, která v základní části ovládla veškeré statistiky týmové produktivity. Za 22 zápasů si připsala 41 kanadských bodů (22+19), na které ve čtvrtfinále navázala dalšími šesti body. Kromě ní však v červenočerných dresech řádí také Lucie Želízková nebo Veronika Kopecká. Všechny tři hráčky tak jistě budou chtít své silné stránky zúročit v semifinále a dostat tak svůj tým do velkého finále poprvé od sezony 2004/2005. 

Dopomoct jim k tomu může jejich silné brankářské duo v podání Elišky Drbalové a Markéty Antalové. Druhá zmíněná gólmanka se blýskla především v šestém čtvrtfinálovém utkání proti Židenicím, kde v prodloužení hbitým přesunem vychytala únik soupeře dva na jednoho a umožnila tak Tatranu v následných nájezdech ukončit sérii. 

Sílu má Tatran také na lavičce, odkud pokyny vydává trenérka Michaela Marešová. Velezkušená koučka má za třináct let praxe na svém kontě již jeden mistrovský titul, který získala právě s Chodovem. Svými znalostmi tak bude chtít střešovický celek protáhnout přes silného semifinálového soupeře až před vysněné brány mistrovského titulu.

„I když jsou týmy mladé, hráčky se celkem dobře znají, tudíž minimálně první dva zápasy budou podle mě spíše opatrné,“ hádá střešovická trenérka. Tatran podle ní už nemá ve zbytku sezony co ztratit. „My jsme si postupem do semifinále splnili cíl a vše ostatní je už navíc,“ říká.

PROGRAM semifinálovÉ SÉRIE

FAT PIPE FLORBAL CHODOV (2.) - Tatran Střešovice (4.)

1. zápas, 8. května

19:30  FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Tatran Střešovice

2. zápas, 9. května

14:00  FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Tatran Střešovice

3. zápas, 15. května

17:00  Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

4. zápas, 16. května

17:00  Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Tabulka soutěže

​​

Obrázek