{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŽENSKÁ EXTRALIGA POPRVÉ V HODONÍNĚ

Obrázek ke článku
24. 1. 2020

V Hodoníně jsou již zvyklí na přísun vrcholového českého florbalu. Zápasy brněnských extraligových mužů nyní vystřídá souboj ženské extraligy mezi brněnským klubem Florbal Židenice a vyzyvatelem z Prahy – Panthers. V dresu Židenic se mohou návštěvníci těšit například na legendu brněnského ženského florbalu Andreu Dernerovou, nebo odchovankyni kyjovského florbalu Natkálii Janečkovou. Navíc lavičce vládne legendární Petra Prouzová a asistent trenéra Peter Pucher, hokejový internacionál.

Výjezdní utkání jsou příjemným zpestřením florbalových vod v menších městech. Hodonín se může pochlubit bohatou tradicí na domácí sportovní hale TEZA. Vždyť její palubovku okusily týmy jako Vítkovice, Sparta Praha, nebo slovenský mistr z Trenčína. Propagační utkání mají přiblížit vrcholový florbal dětem a rodičům. Letos se k těmto ikonám florbalu přidá první ženské utkání. To se odehraje v sobotu 25. ledna od 18:00. „Úpřímě, těším se. Věřím, že se do Hodonína dojedou podívat děti a rodiče ze širšího okolí. Mistrovství světa žen udělalo ženskému florbalu skvělou reklamu. A já jsem moc rád, že si užijeme první extraligové utkání u nás v Hodoníně,“ dodává spokojeně hlavní promotér akce Jiří Wagner.

Součástí utkání bude i autogramiáda a divácké soutěže. A komu bude fandit Wagner a potažmo Florbal Hodonín, jakožto pořádající klub? „Já osobně určitě holkám z Brna. Některé si ještě pamatuji z mého brněnského angažmá. Věřím, že uvidíme spoustu gólů a hezkých florbalových momentů. Nejvíce si však přeji, aby tento zápas otevřel oči hodoňákům a lidem z okolí a aby se nám podařilo společně vybudovat nějaké čistě holčičí družstvo v Hodoníně. Myslím si, že bychom si to zasloužili,“ vyslovuje své přání Wagner. A pokračuje: „Kolektivních dívčích sportů moc v Hodoníně není. Rádi bychom přidali na tento shortlist také florbal. Od letošního roku se chceme zaměřit i na čistě holčičí družstva. Je přece ostuda, aby florbalová bašta, jako je Hodonín vysílala své hráčky, bohužel v jednotkách, do okolních klubů, jako jsou Aligátoři, Kyjov, Uherský Brod, nebo právě Židenice. Jednou bych rád postavil aspoň dvě holčičí kategorie,“ usmívá se zasněně Wagner.

„Rád bych také poděkoval za spolupráci kolegům z Brna. Jsem rád, že se jim má myšlenka líbila a podařilo se nám ji dotáhnout zdárně ke konci. Bitva o jih může pomalu a jistě vypuknout,“ zve na dálku všechny příznivce vrcholového i rekreačního florbalu do Hodonína Wagner.

Více informací o zápase, který rozproudí Hodonín, mohou všichni zájemci najít na www.fb.com/hodoninflorbal

Tabulka soutěže

Obrázek