{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŽENSKÉ SUPERFINÁLE BUDE DRAMA, SHODUJÍ SE EXPERTKY. NIKOLIV VŠAK NA VÍTĚZI

Obrázek ke článku
9. 4. 2019

Stejně jako v minulé sezoně se budou sériím play-off Extraligy žen věnovat velké florbalové osobnosti. Zuzana Jelínková, bývalá hráčka FbŠ Bohemians s 358 starty v nejvyšší soutěži a 44 starty v reprezentaci, a Dita Ondrejková, bývalá extraligová brankářka, novinářka s účastí na šesti MS a v současnosti členka komise zabývající se ženským florbalem. Bude to těsné a dramatické, shodují se, ale vítěz? Budeme se muset nechat překvapit.

Své vlastní tipy můžete proměnit ve VIP vstupenky na Champions Cup v Holba Fantasy Play-Off 2019!

1. SC TEMPISH Vítkovice – FAT PIPE Florbal Chodov
Tip Zuzany Jelínkové: Vítkovice

„Vrchol celé sezony je tady. Čeká nás už jenom jeden zápas, ten nejdůležitější. Všechny šrámy a bolístky půjdou stranou, protože na tohle se celou dobu dřelo, není důvod se šetřit. Oba týmy si zažily i loňské první ostravské Superfinále, ví tedy, co je čeká a oba chtějí logicky zvítězit.

O specifiku tohoto zápasu o všechno už se toho napsalo a namluvilo spoustu.

Oba trenérské týmy mají jistě hru soupeře perfektně zmapovanou, nebude se čím příliš překvapit, rozhodovat můžou maličkosti. Vyvstávají otázky typu: Zvládnou Vítkovice uhlídat Martinu Řepkovou? Bude se hrát opatrný florbal, ve kterém nikdo nebude chtít udělat chybu nebo nás naopak čeká ofenzivní smršť, protože oba týmy rády kombinují a útočí. A co přesilové hry, mohou být rozhodujícím faktorem?

Za mě, ano, myslím si, že Vítkovice si Martinu Řepkovou pohlídají, nenasadí na ni nějakého speciálního hlídače, ale rozhodně ji nedají tak moc prostoru, jaký dostávala prozatím v play-off. Respektive měly by to udělat, pokud chtějí pomýšlet na vítězství. Tato hráčka je dokonale nezastavitelná, Chodov v ní má opravdový klenot (což si zajisté uvědomuje), který může v klidu sám rozhodovat zápasy.

Obecně doufám v nejlepší ženský florbal u nás, tedy hodně kombinační, líbivý, divácky atraktivní. Což s sebou samozřejmě může přinést nevynucené, individuální chyby, které by mohly být tím, co rozhodne. S tím také souvisí výkony brankářek na obou stranách. Chodovské brankářky se pravidelně střídaly, u Vítkovic je jednička daná, každopádně v Superfinále by měly být oporami svých týmů a můžou být také rozhodujícím článkem, který povede k vítězství.

Je velmi těžké tipovat, kdo zvedne nad hlavu pohár pro vítězky.

Proč může vyhrát Chodov?

  • Martina Řepková + celá první chodovská formace
  • Dobře organizovaná obrana, teď nemyslím jen ze strany beků, i když ty má Chodov výborné
  • Touha po odplatě za loňský rok, čekání bylo dost dlouhé :-)

 Proč mohou vyhrát Vítkovice?

  • Justyna Krzywak + celá její vítkovická formace (bude zajímavé sledovat, jestli narazí právě na elitní lajnu Chodova)
  • Velmi efektivní hra na útočné polovině hřiště
  • Mladé hráčky již získaly zkušenosti na Champions Cupu a skloubí se tak u nich rvavé mládí se získaným sebevědomím

Za mě je to reálně dost 50-50 s možností převážit misky vah právě na základě nejen výše uvedených maličkostí, nicméně protože musím na někoho ukázat, budou to nejspíš Vítkovice, ale bude to teda vážně těsné.“

Tip Dity Ondrejkové: Chodov

„Je čas sníst, co si člověk navařil. V semifinále přišla na můj vkus nečekaně jednoznačné vítězství Chodova nad Ostravou (4-0). Upřímně jsem i kvůli fanouškům a divákům doufala, že to bude série delší, vyrovnanější. Žel Ostrava se svému maximumu nepřiblížila, hrála hluboce pod svými možnostmi a troufám si tvrdit, že o zdramatizování se připravila sama svou naivní hrou. Neznám a nepídím se po důvodech, proč se do přesilových her nasazuje hráčka, která není v tempu a za celou sezonu má odehranou zhruba třetinu. Tohle jsou trenérská rozhodnutí, která mi nepřísluší hodnotit, mohu se nad tím pouze pozastavit. Takže se pozastavuji a říkám, že si Ostrava vypila pohár hořkosti hned čtyřikrát. Alespoň ve čtvrtém utkání ale ukázala, co jsem od ní čekala v předchozích třech zápasech.

Jenže faktor Martina Řepková rozhodl. Nechci vyzdvihovat jenom ji, protože by to nebylo nefér k týmu, k oběma brankářkám, které otupily ostravské výpady na nutné minimum. Celý tým z Jižního města hrál soustředěně, odhodlaně a za postupem si šel krůček po krůčku, střídání za střídáním. Vítězství nebylo uklohněné, ani nespravedlivé. Není nutné tedy cítit zášť, říkat, že zvoral ten či onen ono. Věřím, že FBC přijme porážku se stejnou pokorou, jako Chodov po prohře v Poháru, poučí se do budoucna, udrží kádr a v příští sezoně se přiblíží svému snu o dominanci nad českým ženským florbalem. Osobně bych byla nerada, kdyby FBC skončilo jako kdysi "věčně stříbrné" holky z Bohemky, že, Jelene...

Druhá série naplnila očekávání. Tygřice nedaly svou kůži zadarmo, jednou zasekly drápek. Na víc to ještě není. A tak tu máme reprízu loňského superfinále, ve kterém si trenéři vzájemně asi dobře vidí do karet. Superfinále ale nikdy nemá favorita, lépe připraveného týmu. Je to risk, I když do toho dá tým úplně všechno, nemusí zvítězit. Protože, a teď přichází na řadu klasické sportovní fráze a stereotyp, rozhodují detaily, štěstíčko, lépe vyspaný tým. Prostě míček je kulatý a když ho člověk trefí dobře, zapadne kam má. Třeba se totiž jen blbě nebo díkybohu otře o tkaničku bránící hráčky.

Vyhraje Chodov.“

Tabulka soutěže

Obrázek