ŽENY BOHEMIANS A JIČÍNA ZVLÁDLY SVÉ NEDĚLNÍ DUELY O ŠEST BODŮ

25. 11. 2018

Extraliga žen měla na programu 12. kolo a nyní se do konce mužského šampionátu odmlčí. Chodov se udržel v čele, když porazil Ostravu, Vítkovice jsou po porážce Tigers na 2. místě stále v těsném závěsu. Liberec prohrál s Panthers v prodloužení, díky zisku jednoho bodu se dostal na předposlední pozici před Plzeň, ta těsně padla s Tatranem. V neděli Bohemians porazily Olomouc, Jičín otočil duel s Židenicemi.

Parádní vstup do prvního utkání 12. kola Etraligy žen prožil Chodov, který se ujal vedení na hřišti Ostravy již po 76 vteřinách hry. O navýšení vedení se mohla postarat z trestného střílení Jiráková, jenže neuspěla. Na konci první části poslalala Chodov do dvoubrankového vedení Vávrová, po druhé třetině šly hostující hráčky do šaten již s vedením 3:0 po trefě Frantíkové. Třetí část byla gólově nejbohatší, Ostrava se hned po šestnácti vteřinách hry dotáhla na rozdíl dvou branek, hosté už ale drama nedopustili a udrželi se v tabulce na vedoucí pozici.

Tuhá bitva byla k vidění mezi Tatranem a Plzní, tedy dvěma týmy, které se nachází ve spodní polovině tabulky. Střešovice zvládly lépe první třetinu, vyhrály ji 3:1, a to bylo nakonec rozhodující, jelikož Plzeň už jen dotahovala náskok soupeře. Slavia se dvě minuty před koncem potřetí v zápase dotáhla na rozdíl jediné trefy, následně pokračovala ve hře bez brankářky, závěrečný tlak však ve vyrovnávající branku nevyústil.

Liberec na domácí půdě proti Panthers sice nezastavil sérii porážek, která se protáhla již na šest zápasů, ale vybojoval alespoň bod, který ho díky lepšímu skóre posunul z poslední příčky, kam se propadla Plzeň. Crazy girls v polovině utkání otočily skóre ve svůj prospěch, jenže florbalistky z Prahy za minutu srovnaly a ještě do konce druhé třetiny si vzaly své vedení zpět. Liberec své soupeřky přestřílel, Panthers byly ale produktivnější, když z šestnácti střel skončil míček čtyřkrát v síti, díky tomu získaly v prodloužení bod navíc.

Také ve druhém utkání týmů první čtyřky slavil hostující celek. Tigers se po povedeném vstupu ujaly vedení, jenže to jim dlouho nevydrželo a ve 12. minutě už Vítkovice vedly o dvě branky. Na začátku závěrečné periody se tým z Jižního Města mírně nadechl k možnému srovnání, když snížil na 3:5, ale další branku už nedokázal přidat, naopak Vítkovice ještě navýšiy své vedení na konečných 3:7. „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale bohužel jsme soupeře nevynucenými chybami pustili do hry. Po zbytek utkání už pro nás bylo příliš těžké utkání otáčet proti takovému soupeři a když už jsme se trochu nadechovali, tak nás srážela naše vyloučení, které soupeře opět dostávaly zpět,“ hodnotila domácí trenérka Šteglová.

Prvním nedělní utkání začalo lépe pro Bohemians, které si během první třetiny vypracovaly tříbrankový náskok. Na začátku druhé periody ho využitou přesilovkou ještě navýšily, následně ale Olomouc zabrala. Ve 41. minutě už srovnávala na 4:4, jenže domácí hráčky rychle odpověděly, vzaly si své vedení zpět a už si ho pohlídaly. Bohemians díky tříbodové výhře odskočily svým soupeřkám na rozdíl pěti branek.

První třetina posledního utkání 12. kola mezi Židenicemi a Jičínem skončila nerozhodně, ve druhé dvacetiminutovce si domácí vzaly vedení zpět na svou stranu. Ani v závěrečné části se utkání nevyvíjelo pro Jičín příznivě, dokázal se ale zvednou a pěti góly během jedenácti minut otočil výsledek ve svůj prospěch na 8:5. Židenice prohrály pošesté v řadě a Jičín jim v tabulce odskočil na rozdíl devíti bodů.