{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

ŽENY VÍTKOVIC MOHOU OBHÁJIT TITUL. JAKÉ BUDE FINÁLE?

Obrázek ke článku
13. 4. 2019

Hodinu a patnáct minut po nedělním poledni se v OSTRAVAR ARÉNĚ rozehraje poslední zápas letošní sezóny v extralize žen. Mezi nejlepší dva týmy aktuálního ročníku se probojovaly Vítkovice a Chodov. Reprízu loňského superfinále můžete sledovat živě na webu ČT Sport.

Vítkovice před sezónou velice omladily svůj kádr a s jejich účastní v superfinále tak počítal málokdo. Svěřenkyně Tomáše Martiníka však do sezóny nastoupily bez většího ostychu a dokonce ovládly celou základní část. Na druhé pozici se umístil pražský Chodov, který zaostal o jeden jediný bod. Také vzájemné zápasy byly velice vyrovnané. Nejprve Chodov ve třetím kole doma zvítězil 5:4 a poté Vítkovice v osmnáctém kole vyválčily na domácí palubovce dva body za výhru 6:5 po nájezdech. Od superfinále se tak očekává pořádná bitva.

Vítkovice v loňském superfinále přestřílely Chodov neskutečným způsobem. Rytířky vyslaly celkem šedesát střel, kdežto Chodov se o zakončení pokoušel pouze čtyřiatřicetkrát. Vítkovicím však dělala největší problém brankářka Kristýna Provázková, která z devětadvaceti střel na bránu pustila za svá záda pouze tři míčky. Vítkovické florbalistky trápila také špatná střelecká muška, neboť z výše zmíněných šedesáti střel letělo hned dvacet tři vedle. Kdo bude nakonec šťastnější? Budou to Vítkovice, které před sezónou všichni odepisovali, nebo to bude Chodov, kterému se zatím v superfinále příliš nedaří?

Trenér Chodova Lukáš Procházka si na předzápasové tiskové konferenci pochvaloval změnu soupeře v semifinále: „Nám výrazně prospěla změna v semifinále, kdy jsme narazili na Ostravu. Přijde mi, že jsme psychicky lépe nastaveni než vloni a věřím, že nám to přinese titul.“ Kouč florbalistek Vítkovic očekává vyrovnaný zápas se vším všudy. „Dá se očekávat opět vyrovnané utkání. Poprali jsme se o to a jsme spokojeni s postupem do Superfinále. Soupeře známe, oni zase znají nás, ale kdo ví, co se bude dít na hřišti. Uděláme všechno pro to, abychom v Ostravě zvedli pohár nad hlavu my,“ znělo jasně z úst Tomáše Martiníka.

Tabulka soutěže
Obrázek