{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŽIDENICE ČEKÁ NAPÍNAVÝ BOJ S LIBERCEM

Obrázek ke článku
7. 3. 2019

Ani ženské extralize se nevyhnou boje o udržení extraligy pro nadcházející sezonu. V letošním ročníku mimo pozice play-off skončily týmy Olomouce, Židenic, Liberce a Plzně. Jak se v prvním kole play-down jednotlivé celky uvedou a který z nich nakročí k záchraně jako první?

Brněnské Židenice měly po dvaadvaceti kolech druhou nejhorší ofenzívu v celé soutěži a na kontě pouhých šestnáct bodů. V celkovém součtu tak hráčkám z jihu Moravy chyběly na účast v play-off tři výhry. Co bylo tím hlavním klíčem? „K lepšímu umístění nám chyběly vyrovnané výkony během celé sezony. Odehráli jsme totiž řadu vyrovnaných zápasů, kde nás od zisku bodů dělil jeden nebo dva vstřelené góly,“ uvádí prezident klubu Jiří Starý. Ten věří, že je tým na play-down dobře připraven a zahraje si nejvyšší soutěž také v září.

V Brně měli cíl pro tuto sezonu zcela jasný. Postup do play-off ženské extraligy. „Je potřeba přemýšlet i nad tím, na kolik byla tato meta pro nás reálná. Dostat jsme se tam mohli a dělali jsme pro to celou sezonu vše, co bylo v našich silách, ale občas rozhodovaly opravdu drobné detaily, štěstí nebo zkušenosti, jenž nám chyběly.“ Obě strany si jsou vědomy o kvalitách soupeře. „Bude to těžký souboj, ale všichni vědí, o co hrajeme.“ Jaká atmosféra lze očekávat pod Ještědem?

„Spokojenost se sezonou určitě nepanuje. Cíle, které jsme si s vedením vytyčili, nebyly splněny, což beru čistě jako svou chybu, protože tým na play-off určitě měl,“ přiznává trenér Jakub Procházka, který chce kádr udržet pohromadě a vykročit do nové sezony s většími zkušenostmi a silou. Liberecké florbalistky vyhrály pouze třikrát a ze čtyřech klání si odnesly alespoň bod. „Myslím si, že ve většině zápasů jsme předváděli dobrý florbal. Bohužel nám vždy chybělo něco málo k získání více bodů,“ říká liberecký kouč, jenž herní obraz přisuzuje celoroční střelecké impotenci.

Týmy od sebe v základní části oddělila propast tří bodů. Můžeme tak očekávat vyrovnanou bitvu? „Určitě si to myslím, i když bychom samozřejmě byli nejraději, kdybychom to moc nenatahovali. Musíme ale být také připraveni na dlouhou sérii,“ zakončuje lodivod Liberce.

Tabulka soutěže

Obrázek