{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: ŽIDENICE CHTĚJÍ ZASTAVIT ROZJETOU BOLESLAV

Obrázek ke článku
25. 9. 2020

V sobotu a neděli se ve třetím kole florbalové Extraligy žen odehraje hned šest duelů. Z pohledu fanoušků bude zřejmě atraktivní především duel mezi nováčkem z Mladé Boleslavi a týmem Židenic, který v minulé sezoně vyhrával v předčasně ukončeném čtvrtfinále nad favoritem, tehdejšími Ivanti Tigers, 2:0 na zápasy. Ostrý střet plný tvrdých soubojů se čeká mezi ostravským FBC a pražskými Bohemians, v neděli pak Tatran vyzve Olomouc.

Dva zápasy, čtyři body. Nováček z Mladé Boleslavi zažívá opravdu povedený start premiérové sezony v nejvyšší ženské soutěži. Tým mladých florbalistek se zatím představil proti Startu98, kterému sebral bod za samostatné nájezdy, a proti jasnému favoritovi z Bohemians. Stalo se ale nečekané a Boleslav tento duel vyhrála poměrem 7:5. 

V tabulce tedy po dvou kolech zaujímá čtvrté místo, teď ji ale čeká tvrdá zkouška. Na první pohled zcela odlišné týmy toho mají hodně společného. Židenické florbalistky předešlou sezonu zakončily těsně pod čtvrtou příčkou a shodně jako jejich soupeř také obraly pražské Bohemians o všechny tři body po výhře 4:3. Ve druhém kole nového ročnáku pak dlouho držely krok se střešovickým kádrem Tatranu, po závěrečném hvizdu ale do šatny brněnský tým odcházel poražen poměrem 5:10.

Co od klání se Židenicemi očekává, prozradila kapitánka Jitka Drápalová. „Boleslav jako nováček velmi dobře naskočila do extraligy, určitě to tedy nebude lehký soupeř. My se musíme především soustředit na svoji hru, proměňování šancí a k tomu musíme být důsledné v bránění a nepodcenit žádný souboj,“ apeluje. „Určitě se na nové soupeřky těšíme a snad se nám podaří překazit Bolce zisk dalších bodů,“ dodává na závěr.

Že si jsou oba týmy vědomy toho, jak náročný tento duel v sobotu bude, potvrzuje i mladoboleslavská kapitánka Monika Žapková. „Na zápas se Židenicemi se musíme pečlivě připravit. Víme, že to bude těžký zápas, proto se budeme snažit na hřišti nechat všechno,“ vzkazuje domácím fanouškům.

Náročný zápas čeká domácí FBC Ostrava, který ve své hale přivítá dalekého soupeře z Prahy. Klokanky FbŠ Bohemians budou chtít napravit ztracený zápas proti nováčkovi z Boleslavi a dá se předpokládat, že do Ostravy přijedou dychtivé po vítězství. Úvodní hvizd se ČPP Arénou rozezní již v 17 hodin.

V sobotu se proti sobě postaví také florbalistky ostravských Vítkovic proti domácímu FBK Jičín. Zápas začíná v 17:30 ve Sportovním areálu Jičín. První hrací den víkendu zakončí pražským duelem Chodova a Panthers Praha. Start je naplánován na 19:15 ve Sportovní hale Jižní Město. 

Neděle bude patřit zbylým dvěma ze šesti zápasů. Florbalistky střešovického Tatranu vyzvou v 16 hodin soupeřky z FBS Olomouc. O hodinu později se proti sobě v brněnské hale SH SportPoint postaví domácí kádr Bulldogs Brno proti kunratickému Startu98. 

Program 3. kola Extraligy žen

Sobota 26. 9.

17:00  FBC ČPP OSTRAVA vs. FbŠ Bohemians (ČPP Aréna)
17:30  KM automatik FBK Jičín vs. 1.SC TEMPISH VÍTKOVICE (Sportovní areál Jičín)
18:30  MITEL Florbalová akademie MB vs. K1 Florbal Židenice (Nová MSH Mladá Boleslav)
19:15  FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. Panthers Praha (SH Jižní Město)

Neděle 27. 9.

16:00  Tatran Střešovice vs. FBS Olomouc (STODOLA Aréna Střešovice)
17:00  Bulldogs Brno vs FATPIPE Tigers Start98 Kunratice (SH SportPoint Brno)

Tabulka soutěže

Obrázek