{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŽIDENICE CÍLÍ NA SEMIFINÁLE EXTRALIGY ŽEN

Obrázek ke článku
2. 9. 2020

Uplynulá sezona se ženskému florbalovému týmu z Židenic náramně povedla. Po skončení základní části extraligy dračice stanuly na pátém místě v tabulce a jen o fous jim tak unikla možnost výběru týmu pro play-off. Na skvělý výkon navázaly i ve vyřazovacích bojích, když po dvou čtvrtfinálových utkáních vedly v sérii nad pražskými Tigers už 2:0. Pak ale přišel předčasný konec sezony a sen o postupu do semifinále se rozplynul.  ​

Hned na úvod sezony se židenické florbalistky předvedly v dobrém světle, ostravskému FBC v zápase prvního kola pořádně zatopily. Ostrava rozhodla až čtyřiadvacet vteřin před koncem zápasu, když na 8:7 zvyšovala Hudáková a Židenice tak odjížděly bez zisku bodu. O pár kol přišel další velice zajímavý výkon, tentokrát proti pražskému Tatranu. Zápas dovedly až do samostatných nájezdů, v nichž nakonec padly 4:5. 

Přesně měsíc před Vánocemi své fanoušky obdařily předčasným dárkem. Do Brna se v roli favorita vydal již dříve zmiňovaný klub FBC Ostrava. Židenické ženy hodlaly modrožlutým porážku oplatit a tak se také stalo. Ostravský klub odjížděl po porážce 4:7 bez zisku bodu. Cenný skalp získaly Židenice před koncem základní části ještě proti pražským Bohemians, které v gólově bohatém utkání porazily 10:8.

V play-off byl brněnskému celku přiřazený tým pražských Tigers. Židenice měly o motivaci postaráno, vždyť tento kádr v sezoně ještě neporazily. V prvním čtvrtfinálovém duelu to pro dračice vypadalo bledě, v polovině zápasu prohrávaly už 2:6. Do konce druhé třetiny se jim ale podařilo snížit na rozdíl dvou branek a nakročily tak k velkému úspěchu. Zápas se jim pak podařilo srovnat a domácím Tigers nadělily ještě jeden gól - pět vteřin před koncem zápasu.

Tento triumf znamenal pro brněnské florbalistky velkou morální výhodu do dalšího klání. Historie se opakovala. Židenice opět prohrávaly, tentokrát 0:3. A znovu vyrovnaly a otočily vývoj zápasu. Po závěrečném hvizdu tak braly vítězství 5:4 a vedení ve čtvrtfinálové sérii 2:0.

Pak ovšem přišla koronavirová krize a konec sezony. „Ročník ale hodnotím určitě kladně. Kromě dvou zápasů jsme odehrály celkem slušná utkání se všemi soupeři. Navíc se nám podařilo vstřelit téměř dvakrát více gólů než o rok dřív. Doufám, že v tom budeme pokračovat i tentokrát,” přeje si kapitánka Jitka Drápalová.

Do nadcházející sezony vstupují židenické florbalistky s podobnými cíli jako loni. „Hlavně se chceme dostat do play-off. Pak je to i o štěstí, na koho narazíme ve čtvrtfinále. Určitě bychom se rády konečně podívaly do semifinále, ale k tomu vede ještě dlouhá cesta,” nastiňuje židenická kapitánka.

Letní přípravu na nový  ročník přitom hodnotí pozitivně. „Tréninkový plán byl zaměřen na rozvoj všech kondičních schopností. Obecně jsme se mnohem více než kdy dřív věnovaly síle. Myslím, že většina holek ani netušila, kolik kilo jsou schopné zvednout.”

Zajímavé určitě bude sledovat výkony židenické brankářky Lenky Remešové. V předchozí sezoně nastoupila do devatenácti zápasů, z nichž jedenáct pomohla dovést do vítězného konce. Nejen tímto výkonem si vysloužila nominaci na reprezentační soustředění ženského národního týmu. „Osobně jsem moc ráda, že se to Lence povedlo a vděčná trenérům, že jí tu šanci dali. Určitě si to zaslouží.” uzavírá Drápalová.

Změny v kádru:

Příchody: Petra Bílá (FBC Dragons, hostování), Tereza Goláňová (Florbal Vsetín), Monika Jahodová (FBC Aligators), Klára Jahodová (FBC Aligators), Veronika Muselíková (FBC Aligators)
​Odchody: Lenka Novotná (Florbal Vítkovice, hostování), Zuzana Hubáčková (přerušení kariéry)

Jak se dařilo židenické kapitánce Jitce Drápalové v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE


Tabulka soutěže

Obrázek