{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŽIDENICE MAJÍ BARÁŽOVÝ MEČBOL, PODRUHÉ PORAZILY VINOHRADY 9:1

Obrázek ke článku
20. 4. 2019

Židenice dělí jediná výhra od záchrany v Extralize žen. Z úvodních dvou utkání baráže proti Královským Vinohradům vytěžily Brňanky dvě vítězství a za týden mohou sérii ukončit.

9 : 1
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:03:05:1 -:-
Branky: 8. Lucie Romančáková, 21. Lucie Romančáková, 38. Andrea Dernerová, 39. Jitka Drápalová, 41. Andrea Dernerová, 41. Jasmína Sertová, 48. Andrea Dernerová, 51. Kateřina Rybníčková, 51. Kamila Pravcová - 60. Štěpánka Kolafová

Domácí tým navázal podobným způsobem jako v pátečním duelu. V první třetině šel do těsného vedení, které následně ještě posílil. Po Lucii Romančákové se tak mezi střelkyně zapsaly i Jitka Drápalová nebo Andrea Dernerová. Pražanky ztrácely na své soupeřky před poslední dvacetiminutovkou čtyři branky a neměly vůbec lehkou situaci.

A Brno si nakonec nenechalo vítězství utéct. Ve třetím dějství se ještě pořádně rozstřílelo a vyhrálo jednoznačně 9:1. Dernerová celkově zaznamenala tři góly a dvě asistence, tři nahrávky si pak připsala Martina Indrová.

„Pozitivem bylo, že jsme díky průběhu zápasu mohli zapojit všechny hráčky,“ těšilo brněnského trenéra Jiřího Starého. Za Vinohrady hodnotil konečný stav vedoucí družstva Pavel Doubek: „Díky naší výborné gólmance jsme se vyhnuli totálnímu debaklu. Vůči základní části nám chybí kvůli zranění skoro dvě lajny a proti tak vyspělému soupeři je to pro nás opravdu náročný závěr sezóny.“

Florbalistky Židenic si zajistily mečbol 2–0 na zápasy. K ukončení série jim proto chybí jediná výhra, kterou mohou získat příští víkend v Praze. Hrát se bude v sobotu 27. dubna, v případě úspěchu Sokola se bude pokračovat také o den později.

Tabulka soutěže

Obrázek