PRVNÍ ČTVEŘICE TABULKY BYLA ÚSPĚŠNÁ, DERBY PRO PANTHERS

28. 2. 2021

Nedělní odpoledne nabídlo kompletní 10. kolo Extraligy žen. Vedoucí čtyři týmy ligové tabulky v něm byly úspěšné. Vítkovice si zastřílely na půdě nováčka z Mladé Boleslavi, Ostrava v domácím prostředí zdolala Olomouc, Chodov zvítězil 8:3 nad Jičínem a Panthers v prodloužení udolali Bohemians. Brněnským týmům se dařilo napůl, Židenice na nájezdy porazily Start 98, buldočky nestačily na střešovický Tatran.

Ani na čtrnáctý pokus se nepodařilo vítkovické hráčky obrat o jediný bod. V souboji proti Mladé Boleslavi sice první třetině sice vedly pouze o jednu branku, ale v části další přidaly pět branek a dokráčely k vítězství 12:1. Bodově úspěšné odpoledne prožila Dominika Buczek, která si připsala pět bodů.

Druhý ostravský celek, který okusil první porážku teprve včera (v ostravském derby), čelil šesté Olomouci. Hanačky si v první třetině vypracovaly jednobrankový náskok. Recept na jejich obranu se podařilo najít až v 28. minutě Natálii Hurníkové. Do konce třetiny pak Ostrava přidala další dvě branky. V závěrečné části se již Olomouci nepodařilo utkání zdramatizovat, naopak dostala další tři branky. Dvakrát se v utkání prosadila vedoucí žena kanadského bodování Denisa Kotzurová.

Chodovské hráčky našly recept na obranu Jičína již v první třetině, kterou vyhrály 5:2. Ve druhé třetině navýšily svůj náskok na 8:2, na což dokázal Jičín reagovat jednou brankou.

Až do prodloužení dospěl duel pražských celků Bohemians a Panthers. Hostující hráčky směřovaly k tříbodovému zisku, ale necelou minutu před koncem srovnala Veronika Štajnerová. V prodloužení Panterkám vystřelila druhý bod Veronika Zittová, svou druhou brankou v utkání.

V domácím prostředí se představily oba brněnské týmy. Židenice díky hattricku Andrey Dernerové (třetí z rozhodujícího nájezdu) udolaly Start98. Buldočky stále čekají na svou první výhru, tentokrát byl nad jejich síly Tatran Střešovice, který si odváží výhru 5:2.

Extraliga žen
10. kolo, neděle 28. února

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik FBK Jičín 8:3 (3. Patricie Suchanová, 5. Tereza Hanzlíková, 14. Kristína Belicová, 18. Marie Havlíčková, 20. Hana Chaloupková, 31. Adriana Hýsková, 31. Eliška Chudá, 33. Tereza Hanzlíková - 13. Gabriela Žůrková, 16. Kristýna Bachmaierová, 59. Kristýna Bachmaierová) OHLASY TRENÉRŮ A NEJLEPŠÍCH HRÁČEK

MITEL Florbalová akademie MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:12 (51. Viktorie Vacardová - 7. Michaela Šponiarová, 21. Denisa Hyršová, 23. Denisa Hyršová, 25. Eliška Planková, 32. Michaela Kubečková, 39. Sára Seevaldová, 42. Alexandra Glasová, 43. Michaela Kubečková, 45. Michaela Šponiarová, 46. Dominika Buczek, 58. Barbora Husková, 59. Barbora Husková)

FbŠ Bohemians – Panthers Praha 2:3p (3. Gabriela Vaníčková, 60. Veronika Štajnerová - 4. Markéta Žbánková, 53. Veronika Zittová, 61. Veronika Zittová) OHLASY TRENÉRŮ A NEJLEPŠÍCH HRÁČEK

K1 Florbal Židenice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 6:5pn (5. Eva Urbášková, 13. Andrea Dernerová, 13. Karolina Moravcová, 47. Andrea Dernerová, 55. Lucie Romančáková, rozh. nájezd Andrea Dernerová - 11. Anežka Pěnkavová, 24. Kristýna Vejvodová, 52. Kristina Zlatníková, 52. Kristýna Vejvodová, 59. Kateřina Kovaříková)

FBC ČPP OSTRAVA – FBS Olomouc 6:1 (28. Natálie Hurníková, 31. Denisa Kotzurová, 36. Malwina Zagórska, 45. Pavlína Bačová, 52. Veronika Rybičková, 60. Denisa Kotzurová - 5. Eva Barvíková) OHLASY TRENÉRŮ A NEJLEPŠÍCH HRÁČEK

Bulldogs Brno – Tatran Střešovice 2:5 (15. Michaela Žáková, 48. Yvona Dostálová - 4. Mariana Býčková, 4. Tereza Bystrianská, 19. Nikola Hermannová, 43. Kateřina Seemannová, 55. Veronika Kopecká) OHLASY TRENÉRŮ A NEJLEPŠÍCH HRÁČEK