{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

TATRAN SNÍŽIL STAV SÉRIE NA 1:2! VÍTKOVICE MAJÍ MEČBOL

Obrázek ke článku
15. 5. 2021

Extraliga žen vstoupila do druhého semifinálového víkendu, který přinesl rozdílný posun ve stavech jednotlivých sérií. Zatímco Vítkovice svůj třetí duel zvládly a po těsné výhře 3:2 vedou  v sérii již 3:0 na zápasy, v Praze došlo naopak ke snížení na 1:2 z pohledu Tatranu. Střešovické florbalistky předvedly velmi povedený výkon, po kterém vítězí poměrem 5:3, a v neděli budou mít možnost sérii srovnat.

Do třetího semifinálového duelu ostravského derby vlétly oba týmy s patřičnou vervou, akce se tak pravidelně střídaly na obou stranách a diváci se jistě nenudili. Zatímco ostrými střety zápas na ČPP Aréně znovu nešetřil, šancí k vidění moc nebylo a první branka zápasu tak padla až po polovině první třetiny.

Jednobrankové vedení si florbalistky dosud neporažených Vítkovic pojistily v magickém čase 19:19 po skvělém zrychlení polské reprezentantky Dominiky Buczek. Ta jednou rukou vedla míček z vlastní poloviny až na tu útočnou, před překážkou v podobě obránkyně soupeře jej přihrála na Barboru Huskovou a před brankou si balónek znovu vyzvedla v podobě vstřelené branky.

Druhá perioda nabídla sice znovu dva góly, tentokrát se však spravedlivě rozdělily mezi oba celky. Ostrava v čase 28:46 snížila na poměr 1:2 proměněným trestným střílením, které následovalo po faulu ve vítkovickém malém brankovišti. O chvíli později se za obdobný přestupek nařídilo trestné střílení také na druhé straně, když domácí gólmanka záměrně posunula branku a zamezila tak vstřelenému gólu.

V akci tehdy byla opět Polka Dominika Buczek, která povedeným freestylovým trikem oklamala gólmanku Tomšovou a zavěsila míček za její záda, nicméně sudí tento nájezd zhodnotili jako nedovolený a branka tak neplatila.

Za stavu 3:1 pro Vítkovice se třetí perioda odehrávala ve velmi rychlém tempu, branka však padla pouze jediná. V závěru třetiny měla sice obrovskou šanci ostravská Michaela Mlejnková, které již stačilo pouze přehodit ležící brankářku Karasovou, to se jí však nepovedlo a na kontaktní trefu si tak hráčky FBC musely počkat až do času 59:44. Vyrovnání se ale již nekonalo a Vítkovice tak vítězí i v třetím zápase semifinále a dohromady mají na svěm kontě v této sezoně již 29 výher v řadě.

Na druhé straně republiky se mezitím o důležitý bod v sérii rval také domácí Tatran s hostujícím Chodovem. Střešovické hráčky dle slov obránkyně Venduly Beránkové v minulém střetnutí vycítily příležitost na vítězství a do třetího duelu tak vstoupily s velkou motivací. Povedeným výkonem si brzy vytvořily vysoký náskok, který na konci druhé třetiny činil, 4:1 a kromě menšího výpadku na počátku poslední periody, kde inkasovaly dvakrát v rozmezí 10 sekund, splnily vše potřebné k vítězství až do posledního puntíku.

Velký podíl na tom měla zejména Lenka Faltusová, která v čase 46:31 zkompletovala hattrick a navýšila tak náskok svého klubu již na čtyři branky. Střešovice tedy protahují sérii na pět zápasů a v neděli budou mít na domácí půdě možnost celkové skóre srovnat.

výsledky semifinále Extraligy žen

Sobota 15. května, 3. zápasy

FBC ČPP OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:3 (branky: 29. Denisa Kotzurová, 60. Kristína Hudáková - 14. Barbora Husková, 20. Dominika Buczek, 37. Michaela Kubečková) ONLINE | VIDEOOHLASY

Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:3 (branky: 14. Lenka Faltusová, 29. Markéta Prontekerová, 30. Lenka Faltusová, 35. Vendula Beránková, 47. Lenka Faltusová - 6. Ivana Vachovcová, 52. Kristýna Lechnerová, 52. Vanessa Rebecca Keprtová) ONLINE | VIDEOOHLASY

Tabulka soutěže

​​

Obrázek