VÍTKOVICE STOPROCENTNÍ, TATRAN ZDOLAL BOHEMIANS

31. 3. 2021

Středeční program Extraligy žen přinesl dvě dohrávaná utkání. V rámci 18. kola se střetly Vítkovice se Startem98 a v rámci 7. kola družstva Tatran Střešovice a FbŠ Bohemians. Na ostravské Dubině zvítězily domácí hráčky 10:5 a připsaly si tak 22. výhru, díky které ovládly základní části bez ztráty jediného bodu. V pražském derby se z vítězství 5:1 radoval taktéž domácí celek, který stále živí teoretickou naději na konečné třetí místo. Boj o osmé místo zůstává stále otevřený, Bohemians však v posledním utkání musí naplno bodovat a doufat, že Start98 svá zbylá utkání nezvládne.

Vítkovice si za 22. výhrou šly již od samého začátku. Dostaly se do dvoubrankového vedení, na které však dokázala reagovat Veronika Balejová. Rozhodující náskok získaly domácí hráčky v průběhu druhé třetiny, kdy šesti brankami odskočily na 8:2. Hostující Start98 dokázal dvěma brankami korigovat, ale Zuzanna Krzywak devátou brankou odmítla drama. Oba týmy pak přidaly ještě po jedné brance a kosmeticky upravily konečný výsledek na 10:5.

Do pražského souboje nastupovala obě družstva s určitým handicapem. Domácí o víkendu naskočily do extraligy po třítýdenní pauze, tedy herním výpadku, klokankám chyběla z důvodu disciplinárního trestu kapitánka a neproduktivnější hráčka Hana Poláková. Na první branku se čekalo až do 28. minuty, když poslala Střešovice do vedení Karolína Judová. Hned za dalších 26 vteřin se domácím podařilo náskok navýšit. Když na počátku třetí třetiny přidávala Michaela Mechlová pátou branku, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Necelé tři minuty před koncem zaznamenaly hráčky Bohemians čestný úspěch z hole Veroniky Štajnerové.

„Pomalu jsme se rozjížděly, ze začátku to bylo nahoru a dolů, musely jsme se rozkoukat, ale nakonec jsme to zvládly,“ zhodnotila utkání brankářka Tatranu a nejlepší hráčka zápasu Martina Antalová. „Nula na konci trochu zamrzí. Už jsem odpočítávala čas, aby ta nula zase vyšla, ale bohužel,“ vzápětí dodala o jediné brance Bohemians.

„První polovinu zápasu to byl pěkný florbal z obou stran, docela vyrovnaný, i když si myslím, že jsme do utkání vstoupily se strachem. Postupem první třetiny jsme zjistily, že to jde, že nějaké šance jsou, akorát se nám je nepodařilo proměnit, což ve finále ten zápas rozhodlo,“ řekla o zápase trenérka klokanek Tereza Blažková. „Bylo by hloupé říct, že nám nechyběla. Je to naše nejproduktivnější hráčka. Myslím si, že kdyby se objevila v některých šancích, ve kterých se objevily naše mladé šikovné hráčky, tak by to svými zkušenostmi možná uměla proměnit. Na druhou stranu třeba nebude hrát věčně, takže je dobré, že se holky učí tyto situace řešit za sebe a nespoléhat, že to vyřeší ona,“ pronesla o absenci kapitánky Hany Polákové.

EXTRALIGA ŽEN

7. kolo, středa 31. 3. 2021

Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 5:1 (28. Karolína Judová, 29. Veronika Kopecká, 34. Veronika Kopecká, 42. Kateřina Vachudová, 43. Michaela Mechlová - 58. Veronika Štajnerová) ONLINE, OHLASY NEJLEPŠÍ HRÁČKY DOMÁCÍCH, OHLASY TRENÉRKY DOMÁCÍCH, OHLASY NEJLEPŠÍ HRÁČKY HOSTŮ, OHLASY TRENÉRKY HOSTŮ

18. kolo, středa 31. 3. 2021

1. SC TEMPISH Vítkovice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 10:5 (7. Dominika Buczek TS, 9. Zuzanna Krzywak, 24. Sára Seevaldová, 28. Veronika Enenkelová, 30. Michaela Kubečková, 32. Denisa Hyršová, 35. Vendula Maroszová, 36. Lina Hägg, 55. Zuzanna Krzywak, 60. Vendula Maroszová - 11. Veronika Balejová, 31. Anežka Pěnkavová, 40. Kristina Zlatníková, 42. Kristýna Vejvodová, 59. Kristina Zlatníková) ONLINEVIDEO