{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Informace Českého florbalu k pandemii koronaviru

Poslední aktualizace: 14. březen 2022

Český florbal (ČF) se neustále zabývá dopady nařízení Vlády České republiky na florbalové soutěže i tréninky. Změny v opatřeních vlády a Ministerstva zdravotnictví, které vstoupily v platnost ve čtvrtek 10. 2. významně zjednodušují organizaci a účast na florbalových utkáních. Sportovní haly jsou opět plně přístupné všem hráčům i divákům bez nutnosti prokazování se očkováním či negativním testem. Díky změně v opatření Ministerstva zdravotnictví, která vstoupila v platnost v pondělí 14. 3. již nemají účastníci utkání ani diváci povinnost mít během pobytu na hale nasazenu ochranu dýchacích cest (respirátor). Více informací naleznete ve článku ZDE.

Principy sezony 2021/2022

Výkonný výbor ČF schválil soubor principů, podle kterých bude řízena sezona 2021/2022 v případě vydání vládních opatření omezujících možnosti hrát soutěže. Více informací naleznete ve článku ZDE.

Kompletní znění: Prováděcí předpis pro zvláštní postup VV v případě zásahu vyšší moci

Český florbal stanovil konkrétní postupy pro odkládání utkání z důvodů karantén či izolací hráčů a zároveň principy možného dohrávání odložených utkání v základní části soutěže i v případě sérií play-off a play-down. Více informací naleznete ve článku ZDE.

Český florbal připravil upřesňující pokyny, které se týkají pořadatelství všech utkání včetně zúčastněných osob

  OBECNÉ PODMÍNKY PRO ÚČASTNÍKY VSTUPUJÍCÍ DO HALY PŘI UTKÁNÍ ČI TURNAJI

  POVINNOST DRUŽSTVO (DOMÁCÍ I HOSTÉ):

  • Po jednotlivých třetinách utkání si družstvo nemění se soupeřem strany.

  POVINNOST POŘADATEL:

  • Zajistit samostatnou šatnu pro každé z družstev i pro rozhodčí. Do šaten nesmí mít přístup žádné další osoby.
  • Zajistit, že během utkání nebude po třetinách docházet k výměně stran. V případě výměny stran v polovině druhé třetiny, na základě rozhodnutí rozhodčích, zajistit dezinfekci střídaček.

  POVINNOST ROZHODČÍ:

  • Ve spolupráci s pořadatelskou službou zajistit, že během utkání nebude po třetinách docházet k výměně stran.

  Český florbal připravil podpůrný plán pro kluby

  Vedení Českého florbalu připravilo podpůrný plán pro kluby po pandemické situaci a představuje konkrétní kroky a projekty, kterými chce podpořit kluby a jednotlivce v pokračování činnosti. Cílem je umožnit v co největším rozsahu se vrátit k florbalu napříč všemi úrovněmi. Více informací najdete ZDE.

  Vzhledem k pandemické situaci, kdy není ve většině případů možné se účastnit pravidelných soutěží, schválil Výkonný výbor Českého florbalu systém kompenzací finančních plateb členů a členských oddílů za ročník 2020/2021.Více informací najdete ZDE.

  covid-19_caste_otazky.pdf Časté otázky k odehrání, pořádání a řízení utkání během pandemie

    Postup při nakažení či přímém kontaktu s nakaženým

    Český florbal důrazně doporučuje při prokázání nákazy mezi členy oddílu, či prokázaném přímém kontaktu s nakaženým, neprodleně kontaktovat místní hygienickou stanici, která vám sdělí další postup. Individuální řešení případů není správné.

    Kontakty na hygienické stanice naleznete na těchto odkazech:

    Navazující opatření českého florbalu

    Omezení provozu sekretariátu

    Provoz sekretariátu ČF je zajištěn v plném rozsahu, včetně fungování všech úseků jeho činnosti. 

    Jak postupovat při komunikaci se sekretariátem:

    • Pokud možno veškeré záležitosti řešit telefonicky nebo e-mailem (kontakty ZDE)
    • V případě nutnosti osobně navštívit sekretariát návštěvu nejprve telefonicky nahlásit a ověřit si přítomnost osoby, s níž se potřebujete sejít.

    Děkujeme za pochopení a respektování tohoto opatření.

    Články k tématu

    Obrázek ke článku

    Vláda zrušila povinnost nošení respirátorů i na hromadných akcích

    14. 3. 2022
    Další příjemná zpráva dorazila ke sportovním fanouškům. Vláda České republiky zrušila povinnost nošení ochrany dýchacích...
    Obrázek ke článku

    Fanoušci i hráči mohou od čtvrtka do hal bez omezení

    10. 2. 2022
    Vláda České republiky schválila k datu 10. února rozvolnění některých opatření. Zatímco aktuálně bylo třeba se ke vstupu...
    Obrázek ke článku

    Cílem je odehrát vše na hřišti ve stanovených termínech, říká...

    4. 2. 2022
    Český florbal intenzivně řešil v posledních dnech vývoj v soutěžích s ohledem na současnou vlnu pandemie covid-19. Po...
    Obrázek ke článku

    PŘEHLED: Soutěže běží dál, testy zůstávají jen pro mládež

    19. 11. 2021
    Od pondělí 22. listopadu začnou platit nová pravidla týkající se aktuální pandemie koronaviru. Ta zasahují výrazně i do...
    Obrázek ke článku

    Vláda zpřísnila pravidla, dotknou se hlavně diváků

    1. 11. 2021
    Od pondělí 1. listopadu došlo ke změnám v rámci vládních nařízení. Nově byla upravena platnost testů, která se vztahuje...
    Důležité odkazy

    Informace Ministerstva zdravotnictví ČR

    Níže naleznete pouze nejdůležitější informace, kompletní informace naleznete na speciální stránce MZČR ke koronaviru.

    Co je koronavirus?
    Označení koronavirus se používá pro jakýkoli virus, patřící do podčeledi Coronaviridae. Jde o souhrnné označení pro čtyři čeledi virů, které způsobují onemocnění u zvířat a lidí s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční korony. Může způsobit běžné obtíže, jako je nachlazení, kašel, dýchací obtíže, teploty. Ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom (SARS; Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekci MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

    Nový typ koronaviru označovaný jako „nový koronavirus“ neboli SARS-CoV-2 (původně označený jako 2019-nCoV), případně také jako wuchanský koronavirus, se objevil poprvé v na začátku prosince 2019 v čínské provincii Chu-pej, v níž se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan. Vědci už dokázali popsat genetickou strukturu viru. Čína tyto údaje uvolnila veřejnosti, takže na výzkumu nyní pracuje řada odborných pracovišť po celém světě. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.

    Jak se onemocnění COVID-19 přenáší?
    Koronavirus se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci, která je přenášena vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest. Inkubační doba je týden až čtrnáct dní. Po týdnu od nakažení se nemoc projeví horečkami, které neustupují. Mohou být provázené nepříjemnými pocity, bolestmi kloubů a svalů a brzy se objeví projevy kašle.

    Jak se proti nákaze COVID-19 preventivě chránit?
    Důležité je postupovat tak, jako při klasickém respiračním onemocnění:

    • vyhýbat se těm, kdo jsou zjevně nemocní
    • dodržovat základní hygienická pravidla
    • používat například i dezinfekci, pokud jsme v kontaktu s lidmi, kteří trpí akutními respiračními potížemi
    • nezdržovat se v místech s vyšší koncentrací osob
    • jedinci, kteří trpí respiračním onemocněním by měli dodržovat pravidla respirační hygieny – tj. při kýchání a kašlání řádně užívat, nejlépe jednorázové, kapesníky, při kašlání a kýchání si zakrývat ústa paží/rukávem, nikoliv rukou! (kapénky se pak mohou přenést dál)
    • důsledně chránit by se měli také zdravotníci, kteří přicházejí s pacienty nejvíce do styku 

    ​​

    Obrázek