(Němeček)

Lípa rozsekla derby v prodloužení! Ostrava nadělovala ve Varech. Tatran přejel Sokoly

Českolipští florbalisté uspěli v derby v Liberci | foto: Jiří Smutný/FBC Liberec

Nedělní duely Livesport Superligy nabídly další skvělou podívanou, severočeské derby mezi Libercem a Českou Lípou rozhodlo až nastavení. Nováček z Varů podlehl Ostravě. Tatran si zastřílel v Pardubicích.

S přechodem na nový web došlo k úpravě karty zápasů. Stačí kliknout na jeden odkaz a naleznete vše na jednom místě - video, online přenos a vylepšené podrobné statistiky aktualizované v reálném čase! Vyzkoušejte výrazně vylepšený MATCH CENTER i vy!

FBC Liberec – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:9p (4:1, 1:3, 3:4 – 0:1)

Úvodní perioda se nesla v gólové režii domácích, kteří si vytvořili tříbrankový náskok. Českolipští na začátku druhé periody snížili a v přesilovce se dotáhli na rozdíl jediné trefy. Liberečtí si v parádní přestřelce udržovali mírný náskok až do startu závěrečného dějství, kdy se hostům povedl obrat.

Celek zpod Ještědu se poté dostal do náskoku ještě jednou, a to když necelých šest minut před koncem udeřil v oslabení Šimon Stránský, jenž si připsal dva góly a čtyři asistence. Srovnání pak zařídil Milan Tichý. V prodloužení pak po třetí asistenci Štěpána Slaného v klání rozhodl Václav Vavruška.

Branky: 4. Ferdan, 6. Wiener, 7. Kárník, 18. Stránský, 37. Wiener, 51. Kárník, 53. Valeš, 55. Stránský - 16. Jirsa, 25. Kopič, 33. Štěrba, 40. Slaný, 44. Krajcigr, 45. Kouba, 51. Peška, 59. Tichý, 62. Vavruška. Rozhodčí: Dolanský - Sýkora. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. Diváků: 370. Zásahy brankářů: Műck 14 - Netopilík 8. | MATCH CENTER

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:11 (1:4, 2:4, 1:3)

Ostrava předvedla na startu klání doslova uragán. Za pět minut a šestnáct vteřin dokázala nasázet čtyři trefy a zajistila si tak pohodlný polštář pro zbytek střetnutí. Čtyřmi zásahy se prezentoval Marek Bräuer, stejný počet asistencí si zapsal Lukáš Pešat.

Branky: 11. Strachota, 32. Zavadil, 38. Nicklas, 47. Zahraj - 2. Bräuer, 3. Gál, 4. Kuczera, 6. Herblich, 23. Bräuer, 24. Bräuer, 26. Choma, 29. Choma, 48. Chatrný, 51. Šulc, 53. Bräuer. Rozhodčí: Bališ - Varga. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 189. Zásahy brankářů: Váradi 4, Eckhardt 11 - Binder 16. | MATCH CENTER

SOKOLI Pardubice – Tatran Střešovice 2:12 (2:3, 0:4, 0:4)

Pardubice dokázaly v úvodní části držet se Střešovicemi krok. Vteřinu před koncem úvodní 20minutovky svým druhým zásahem v klání snížil Lukáš Kučera. V prostřední třetině si pražský celek vytvořil rozhodující náskok. Pěti body se prezentoval Marek Beneš, hattrick zaznamenal Martin Šindelář.

Branky: 15. Kučera, 20. Kučera - 1. Beneš, 5. Šimek, 15. Němeček, 26. Šindelář, 37. Němeček, 37. Šindelář, 39. Beneš, 47. Havlas, 48. Šindelář, 49. Piskáček, 51. Sádlo, 59. Hanák. Rozhodčí: Kačer - Vašíček. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 360. Zásahy brankářů: Denemark 25 - Kříž 3. | MATCH CENTER

Český florbal spustil registrace na TVCom. Stačí udělat pár snadných kroků a můžete si i nadále zdarma vychutnávat živé přenosy z elitních florbalových soutěží. Více info čtěte ZDE.