Matěj ČERMÁK
    (Zouzal)

Televizní utkání si podmanili florbalisté Sparty! Rozhodl kapitán Pruner

Radost Sparty po brance Matěje Prunera | foto: ACEMA Sparta Praha

Pondělní večer se v Livesport Superlize strhl souboj o Prahu mezi Spartou a Black Angels, který ovládli florbalisté domácího celku. Sparta zvítězila zejména díky svému kapitánovi Matěji Prunerovi, který vstřelil dvě branky a jedna z nich byla rozhodující.

ACEMA Sparta Praha - BLACK ANGELS 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)

První perioda pražského derby byla velká přestřelka, v níž padlo dohromady pět branek. Jako první se do vedení sice dostali Black Angels, domácí ale následně předvedli skvělý obrat a rázem to byli oni, kdo se dostal na koně. Ve druhé třetině tak florbalisté Sparty diktovali hru a po brankách Josefa Juhy a Matěje Prunera vedli již 5:2. Bleci ale ani tak nic nevypustili a nad vodou je držel zejména jejich brankář Daniel Körber, který s přehledem vychytal i jednoznačnou šanci takové hvězdy, jakou je Jiří Curney. Ani jeho výkony a dva góly Jakuba Renčína ale Black Angels na výhru v tomto derby nestačily, neboť o vítězi rozhodly dvě branky sparťanského kapitána Matěje Prunera. Ten se prosadil nejprve v 11. minutě a následně také v 31. minutě, kdy vstřelil pátou a tím také rozhodující branku zápasu.

Branky: 6. Krbec, 8. Zouzal, 11. Pruner, 28. Juha, 31. Pruner, 48. Curney, 60. Čermák - 2. Renčín, 15. Boček, 35. Renčín, 57. Burian. Rozhodčí: Přemysl Bališ - Lukáš Žofka. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 343. Zásahy brankářů: Viktor Hejna -4 - Daniel Körber -6. | MATCH CENTER