• 60 59:35
    Bulldogs

Chodov udělal velkou otočku proti Tatranu, Ostrava zdolala Bulldogs

Florbalistky Chodova | foto: Otakar Prášek/FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Druhé místo Extraligy žen patří i po sobotě Chodovu. Ten porazil v důležité bitvě dvanáctého kola Tatran, přestože musel dohánět manko v posledních deseti minutách. Florbalistky Bohemians nezaváhaly s Panthers, zatímco Ostrava přetlačila Brňanky. Až nájezdy musely potom rozhodovat v Jičíně.

FbŠ Bohemians – Panthers Praha 9:1 (2:1, 3:0, 4:0)

V úvodu zápasu padly dvě rychlé branky, když Panthers rychle odpověděly na úspěch klokanek. Nicméně v dalších fázích utkání byly jednoznačně lepší domácí hráčky, které získaly výrazné vedení. Během druhé a třetí třetiny udržely Bohemians čistý štít a dopracovaly se k výsledku 9:1. I díky němu mají jistotu, že udrží páté místo extraligy.

Branky: 1. Bočanová, 13. Veselá, 33. Faltová, 34. Veselá, 39. Pálková, 48. Kočvarová, 54. Bočanová, 58. Strnadová, 58. Hernandezová – 3. Zubová. Rozhodčí: Kapr – Tichý. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 56. Zásahy brankářů: Karli 11 – Neumanová 36. MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Bulldogs Brno 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Přestože Bulldogs otevřely skóre, náskok na jejich straně nevydržel. Ostravanky měly vydařený vstup do prostředního dějství a po rychlém vyrovnání následovala i otočka na 2:1. Domácí družstvo ve třetí části navíc ještě odskočilo, nicméně Anna Sigmundová zajistila Brnu kontaktní trefu. Více už však ze strany Jihomoravanek nepřišlo a FBC získalo osmou výhru v řadě.

Branky: 22. Pudišová, 33. Zagórska, 48. Bačová – 6. A. Brucháčková, 56. Sigmundová. Rozhodčí: Kubala – Mik. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Diváků: 53. Zásahy brankářů: Tomšová 14 – Prátová 27. MATCH CENTER

Finance Novák FBK Jičín – Crazy girls FBC Liberec 3:4pn (0:0, 1:3, 2:0 – 0:0)

Liberec měl perfektně rozjetý duel s Jičínem, když se ve druhé třetině dostal do komfortního náskoku o dvě branky. Domácí florbalistky se ale skvěle vrátily do hry o body a během třetí fáze si vynutily remízu 3:3.

Následně utkání dospělo až k nájezdům, v nichž se jako jediná trefila hostující Markéta Žbánková. Tím si Crazy girls vylepšily své postavení ve druhé půlce tabulky a přiblížily se na čtyři body k pozicím play-off.

Branky: 31. Preisslerová, 51. Bachmaierová, 54. Žůrková – 21. Nováková, 23. Kvapilová, 40. Šmídková, N Žbánková. Rozhodčí: Knap – Kolář. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 76. Zásahy brankářů: Velzelová 23 – Malkusová 20. MATCH CENTER

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:5 (3:1, 1:1, 0:3)

Velkolepý závěr měl Chodov proti Střešovicím. Domácí hráčky vedly o dva góly a vcházely do třetí třetiny s náskokem 4:2, jenže ani tak ho neudržely. Zhruba v posledních deseti minutách třikrát skóroval tým z Jižního Města a získal všechny body. Rozdílovou trefu urvala Daniela Frantíková a pomohla Chodovu, aby zůstal i nadále na druhé příčce tabulky.

Branky: 4. S. Korbelářová, 8. Seemannová, 19. Mechlová, 35. R. Korbelářová - 16. Frantíková, 34. Bohumínská, 50. Prontekerová, 52. Belicová, 58. Frantíková. Rozhodčí: Kostinek - Reichelt. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 116. MATCH CENTER