3

1

3.

Vítězné drama na EFT! Muži udolali Finy v nájezdech

Matěj Havlas s Filipem Langerem slaví gól na MSJ 2022 | foto: Matyáš Klápa/Český florbal

Do druhého utkání na turnaji Euro Floorball Tour vstoupili čeští florbalisté, kteří vedli po úvodní části díky brance Matěje Havlase 1:0. Sledujte utkání v živém vysílání ČT Sport Plus od 16 hodin!

Čechům se vydařila první třetina velmi dobře. I přes opatrnější začátek se mančaft dostával dopředu, přičemž jednu z nadějných pozic proměnil gólově Matěj Havlas. Teprve postupem času stoupal nápor Finů, kteří však naráželi na precizní obranu soupeře.

Ve druhé třetině byli Finové blízko vyrovnání, když Martin Beneš na poslední chvíli zasahoval rukou. Z následného protiútoku však hrozili Češi a byl to Marek Beneš, kdo zdvojnásobil náskok mužstva. Reprezentace Suomi potom sice celkem rychle korigovala stav, naše obrana jim ovšem dělala i nadále značné problémy. Do posledního dějství tak mohlo Česko jít s těsným vedením.

Poslední fáze ovšem vyšla o něco lépe Finům. Pokaždé se totiž dotáhli na český tým a vynutili si nájezdovou disciplínu. Druhá výhra však Čechy neminula, když po úspěšném trestném střílení ze závěru třetí třetiny dal i rozhodující nájezd Josef Rýpar. Bilance národního výběru se severskými soupeři na aktuálním turnaji EFT tedy čítá dvě výhry ze dvou utkání.

"Jsme spokojeni s výsledkem, i když na našem výkonu bylo pořád několik rezerv, hlavně v individuálních chybách. Pořád také hledáme ideální rozložení formací, takže i to nám občas trochu vázlo. Těší nás ale, že tým pořád roste a že jdeme správným směrem," říká asistent trenéra Joonas Naava, pro kterého mělo utkání speciální náboj. "Spoustu hráčů znám ze svého působení u finského výběru do devatenácti let," připomíná.

Česko - Finsko 5:4n (1:0, 1:1, 2:3)

Branky: 7. Havlas, 31. Marek Beneš, 45. Forman, 57. Rýpar (TS), rozh. náj. Rýpar - 31. Tykkilainen, 41. Sikkinen, 46. Sikkinen, 58. Salin. Rozhodčí: Wehingerová - Zurbuchenová (obě Švýc.). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 783. Zásahy brankářů: Martin Beneš 15 - Fälden 10. ONLINEVIDEO

Česko: Martin Beneš (Bauer) - Němeček, Hemerka, Hubálek, Kisugite, Gruber, Zouzal, Besta - Havlas, Langer, Marek Beneš - Rýpar, Forman, Delong - Ondrušek, Šindler, Tokoš - Krbec, Jendrišák.

Ohlasy zápasu ČR – Finsko 5:4n: