4:1
    (Denemark)

Boleslav rozhodla jediným gólem, udržely se Pardubice a Česká Lípa

Oslava Jana Natova po klíčovém momentu třetího čtvrtfinále Livesport Superligy | foto: ACEMA Sparta Praha

Čtvrtfinále florbalové Livesport Superligy přinesly své třetí zápasy. Jediná trefa se udála v měření sil Sparty s Mladou Boleslaví, kde mířil přesně pouze hostující Jan Natov. Po brilantní otočce ve druhé třetině získali mečbol Bohemians, kteří zvrátili bitvu s Chodovem. Televizní bitvu zvládl Tatran a devítku nadělovaly Vítkovice, ultimátní sedmý duel play-down dopadl ve prospěch Pardubic a České Lípy.

Čtvrtfinále play-off
FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 5:8 (2:0, 1:5, 2:3) | Série: 0:3

Potřetí v sérii zvítězili Bohemians, i když Chodov rozjel měření sil skutečně skvěle. V první třetině se střelecky prosadili Jambor s Ondruškem, což jim zajistilo příjemný náskok. Ten se ovšem zcela vytratil v prostředním dějství po pěti gólech klokanů. Obrat na konečných 8:5 vedli Jakub Buršík (2+2) s Filipem Formanem (2+1).

Branky: 9. Jambor, 10. Ondrušek, 38. Komárek, 44. Vávra, 55. Bauer – 23. Buršík, 23. Šebek, 30. K. Petrák, 31. Bílek, 32. Buršík, 43. Forman, 55. Řehoř, 59. Forman. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:3. Diváků: 358. Zásahy brankářů: Hodík 17 – Hyršl 16. MATCH CENTER

BLACK ANGELS – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:9 (1:2, 0:4, 2:3) | Série: 0:3

Další úspěch mají na kontě také Vítkovice, které rozstřílely Black Angels. Podařilo se jim odskočit především perfektní prostřední třetinou, během níž hosté nasázeli rovnou čtyři branky. Dvakrát se trefil Michal Pažák (2+1), ke kterému se připojil srovnatelným ziskem Martin Gattnar (1+2).

Branky: 8. Hanák, 44. Burian, 46. Burian – 4. Fukala, 15. Šebesta, 25. Kaleta, 27. Delong, 34. Hubálek, 40. M. Gattnar, 50. Pažák, 56. Pažák, 60. Matejčík. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváků: 390. Zásahy brankářů: Matiášek 25 – Souček 9. MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha – Předvýběr.CZ Florbal MB 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) | Série: 0:3

Jedinou trefou rozhodl třetí čtvrtfinále Jan Natov ve prospěch Mladé Boleslavi, když se nedokázala střelecky prosadit Sparta. Klíčový moment nastal ve 23. minutě a následně už nikdo z domácích neodpověděl. Potvrdil se tím trend vyrovnaných výsledků z předchozích duelů série.

Branky: 23. Natov. Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 512. Zásahy brankářů: Beneš 10 – Bauer 16. MATCH CENTER

TJ Sokol Královské Vinohrady – Tatran Střešovice 3:8 (0:4, 3:2, 0:2) | Série: 0:2

V televizním souboji se radovaly Střešovice potom, co do sítě Královských Vinohrad poslaly hned osm branek. Hattrickem zazářil Jonáš Kreysa, zatímco Ondřej Němeček s Markem Benešem měli shodně 2+2. Hosté přitom měli na svojí straně již náskok 6:0, přičemž SKV v závěru druhého dějství. Ke zvratu sokolů už ovšem nedošlo, a tak Tatran napodobil ostatní venkovní mančafty a má do neděle mečbol.

Branky: 33. Pergler, 33. Gregor, 35. Plíhal – 4. Němeček, 12. Kreysa, 19. Kreysa, 20. Šimek, 21. Beneš, 30. Kreysa, 52. Němeček, 54. Beneš. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváků: 152. Zásahy brankářů: Blumbergs 22 – Jurco 15. MATCH CENTER | ČT Sport

1. kolo play-down
FBC 4CLEAN Česká Lípa - FB Hurrican Karlovy Vary 4:1 (0:0, 4:1, 0:0) | Série: 4:3

Po bezgólové první části se Česká Lípa rozstřílela v prostřední třetině, kdy se trefila hned čtyřikrát. Karlovy Vary se dokázaly pouze dotáhnout na stav 1:1, následně však Severočeši už získali situaci pevně pod kontrolu a nedopustili, aby jim příznivý stav unikl. Lípa se tak ukáže také v následující sezoně Livesport Superligy, zato Karlovy Vary budou muset o nejvyšší soutěž ještě bojovat v dalším kole play-down.

Branky: 24. Stárek, 32. Tichý, 37. Peška, 37. Ekl – 31. Navrátil. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 2:1, navíc Slaný (CLP) 4min. Využití: 0:0. Diváků: 504. Zásahy brankářů: Dvořák 17 – Eckhardt 19. MATCH CENTER

SOKOLI Pardubice – PSG PANTHERS OTROKOVICE 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) | Série: 4:3

Z udržení se radují také v Pardubicích, kde východočeští florbalisté zvítězili 4:1. Vynikajícím způsobem se prosadili Adam Šmíd (1+2) a Martin Zozulák (2+1), kteří vytvořili třígólový náskok svému týmu a pak ho Pardubice už nepustily. Otrokovice s Vary tak čeká vzájemná série, z níž poražený přímo sestoupí a její vítěz absolvuje baráž s neúspěšným finalistou první ligy.

Branky: 13. Šmíd, 21. Zozulák, 47. Pakosta, 59. Zozulák – 51. Vykopal. Rozhodčí: Prouza – Rogowski. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 702. Zásahy brankářů: Denemark 19, Haleš ? – Kohút 20. MATCH CENTER