Boleslav uspěla v TV utkání až po nájezdech

V TV zápase 25. kola Superligy se utkaly dva týmy ze špičky, Boleslav a Chodov. V dramatickém souboji, který rozhodly až samostatné nájezdy, nakonec byli úspěšnější vítězové základní části z Boleslavi, kteří vyhráli 4:3.

Do zápasu vstoupili lépe domácí boleslavští hráči, kteří těžili zejména z dobrého napadání, které dělalo problém chodovským obráncům. V 5. minutě právě po chybě v rozehrávce Chodova otevřel skóre zápasu Jakub Bína, jenž překonal z velkého brankoviště Michala Rebra v chodovském brankovišti. Tým z Jižního Města měl i v následujících minutách problémy se zakládáním útoku, až po polovině třetiny se hra vyrovnala, další branka však nepadla.

Druhá dvacetiminutovka byla divácky mnohem atraktivnější. Již během prvních sekund zaznamenal branku také z velkého brankoviště po křížné nahrávce Jiří Curney a Boleslav šla do vedení 2:0. Jenže poté přišlo první snížení ze strany Chodova, které měla na svědomí třetí pětka, přesněji hokejka Ondřeje Vošty. V dalších minutách se předvedli skvělými zákroky oba brankáři, jelikož se hrál velmi ofenzivní florbal. Poté z jedné z šancí uspěl střelou od mantinelu boleslavský Jakub Gruber a poslal svůj tým opět do dvoubrankového vedení 3:1, ihned po tomto gólu zastavila chodovský protiútok tyčka branky Lukáše Bauera. Chodov o chvíli později nevyužil ani naskytnutou přesilovou hru. Až poté přišly gólové momenty jihoměstského celku a především znovu jejich třetí pětky. Nejprve přidal druhou trefu Ondřej Vošta a poté se, po zaváhání boleslavské obrany, z úniku důrazem prosadil i Martin Řezáč. Po druhé části tak bylo skóre vyrovnané 3:3.

To třetí třetina byla poklidnější, přesto se hrál velmi kvalitní florbal a oba týmy si vytvořily šance, ale branku fanoušci neviděli. Chodovští hráči dokonce zamířili dvakrát do tyčky, jmenovitě Daniel Maxa a Tom Ondrušek. A tak se šlo do prodloužení.

V něm se soupeři několikrát vystřídali v držení míčku a výhodě hry bez brankáře, ale ani během těchto pěti minut nepřišel rozhodující zásah. Na řadu přišly nájezdy. Během nich byli nakonec úspěšnější hráči z Boleslavi, jelikož v nájezdovém rozstřelu uspěli Jakub Bína i Martin Tokoš, na chodovské straně překonal Lukáše Bauera pouze Tom Ondrušek.

Boleslav tak udržela domácí neporazitelnost, která trvá celý aktuální ročník. To Chodov opět předvedl, že zatím jako jediný Boleslav umí obrat o alespoň bod. Nejlepšími hráči v utkání se stali boleslavský Jakub Gruber a chodovský Ondřej Vošta.