{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Brankář sezony Bauer: Taková sezona už se nikdy nebude opakovat

Brankář sezony Bauer: Taková sezona už se nikdy nebude opakovat

Mladoboleslavský brankář Lukáš Bauer po roce znovu ovládl gólmanské statistiky a dosáhl tak již na třetí prvenství v anketě Brankář sezony. Svými výkony se tak vyhoupl mezi historicky nejlepší české brankáře a navíc přispěl také k zisku druhého mistrovského titulu pro Mladou Boleslav.

V náročném ročníku 2020/2021 vychytal třicetiletý gólman Lukáš Bauer hned 22 vítězství ze 23 zápasů. Úctyhodnou bilanci okořenil také 82,14% úspěšností zákroků, když pochytal přes 300 střel a nezbývalo tak, než mu předat cenu za nejlepšího brankáře ročníku.

Lukáši, po roce znovu kralujete mezi českými brankáři. Jaký je to pocit?
Moc mě to těší. Ta sezona byla hodně dlouhá, náročná a taková specifická, takže jsem rád, že i v takovémto ročníku se mi tuhle anketu povedlo vyhrát.

Cenu nejlepšího brankáře sezony přebíráte už potřetí a zařadil jste se tak mezi brankářské velikány jako Tomáš Kafka a David Rytych. Co to pro vás znamená?
Je to super. Já už od malička sledoval třeba Tomáše Kafku jako gólmana, který chytal za reprezentaci a vyhrál stříbro na mistrovství světa. Byl to jeden z mých vzorů a odkoukával jsem od něj různé brankářské věci, takže je určitě hrozně fajn být s ním ve stejné společnosti. Mám z toho opravdu velkou radost.

Radost můžete mít také z týmového výsledku letošní sezony, neboť jste s Mladou Boleslaví dokráčeli až k mistrovskému titulu. Jaká byla vaše zlatá cesta?
Obrovsky dlouhá a náročná. Myslím si, že taková sezona už se nikdy nebude opakovat. My jsme de facto trénovali nějakých patnáct měsíců jen na superfinále, protože naše cíle jsou ty nejvyšší. Chceme jenom titul a přípravu jsme tak začali prakticky ihned po skončení té předchozí sezony. Půl roku jsme se připravovali venku na suchu, pak jsme šli do haly a vážné to bylo strašně dlouhé. O to větší radost mám z toho, že jsme tu cestu dotáhli do mistrovského konce a že můžeme směle vykročit do další sezony s novými výzvami.

Kromě superligového brankoviště se staráte také o své mladší gólmanské parťáky. Jak vám tahleta „výchova“ jde?
Letos zase o trošku lépe než v minulosti. V mužském áčku se většinou soustředím na sebe, máme tam trenéra gólmanů, který se o nás stará, takže tam věci řeším spíše s ním. Nicméně už od letošní sezony jsem se zapojil i do výchovy mladých brankářů v Boleslavi, takže mám na starosti právě ty nejmenší. 

Znamená to tedy, že vychováváte i brankáře, kteří vám v Livesport Superlize kryjí záda?
Není to úplně ta spolupráce vyloženě s mladšími brankáři v áčku, ale de facto je to tak trošku propojené. Nějaké zkušenosti klukům předávám a doufám, že jim to bude k užitku.

S Boleslaví jste toho již mnoho prožil, neláká vás tedy ještě nějaká pouť v zahraničí?
Já už jsem si to zkusil, takže nějaké zkušenosti mám. V tuhle chvíli se ale s přítelkyní tak trochu usazujeme v Boleslavi a řešíme i osobní život, takže už to není jenom jedna jediná florbalová priorita. Tudíž, kdyby přišla nějaká dobrá nabídka, určitě bych to zvažoval, ale v tuhle chvíli to prostě není moje priorita.

​Vraťme se teď ještě k reprezentačnímu kempu v Bratislavě. V národním týmu k sobě jako parťáka máte rivala ze superligy, sparťanského brankáře Martina Beneše. Jak si spolu rozumíte?
Musím říct, že spolupráce s Benym probíhá skvěle. Myslím si, že jsme si sedli od začátku. Na soustředění jsme spolu bydleli na pokoji a dokázali jsme si vyhovět jak na trénincích, tak i v tom mimoflorbalovém programu, takže na tohle nemůžu říct jediné špatné slovo. Jsem rád, že jsme si takhle sedli a že se navzájem podporujeme a také mě těší, že dokážeme najít nějaké společné chvíle i mimo hřiště.

A jaká vůbec příprava na Slovensku byla?
Docela náročná. My jsme měli v klubu předtím asi dvoutýdenní volno, takže to bylo takové naskočení zpátky do tvrdého florbalového režimu. Jsem ale hrozně rád, že jsme se tam mohli potkat v dobrém složení, řekněme skoro v plné sestavě. Určitě to soustředění hodnotím pozitivně a doufám, že nám nějakým způsobem pomůže do dalších kempů a také v přípravě směrem k mistrovství světa.

BLACK ANGELS6
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE4
VideoStatistiky
FBC Liberec2
ACEMA Sparta Praha4
VideoStatistiky Vstupenky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV4p
Předvýběr.CZ Florbal MB5
VideoStatistiky Vstupenky
FBC 4CLEAN Česká Lípa4
Tatran Střešovice6
VideoStatistiky
FbŠ Bohemians7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky
Panthers Praha0
PSN Tatran Střešovice7
VideoStatistiky
1. SC TEMPISH Vítkovice15
KM automatik FBK Jičín3
VideoStatistiky
K1 Florbal Židenice5
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA8
Bulldogs Brno1
VideoStatistiky
MITEL Florbalová akademie MB1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV11
VideoStatistiky