{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Byl bych do budoucna rád, kdyby se ve Všestarech postavila velká hala, říká Freiberg

Byl bych do budoucna rád, kdyby se ve Všestarech postavila velká hala, říká Freiberg

Jan Freiberg je hráč a trenér v klubu FBŠ Všestary, kde momentálně trénuje muže a elévy. S florbalem začínal v roce 2006 v DDM Hradec Králové a od roku 2012 působí ve Všestarech. Má rád vláčky, lego a GinTonic. 

Jak se máte uprostřed léta? Co právě děláte?
Mám se skvěle, vrátil jsem z dovolené plný energie a nyní pokračují přípravy na novou sezónu. 

Od sezony 2017/18 hrajete ve Všestarech Divizi. Od kdy v družstvu působíte v roli trenéra?
Roli trenéra jsem převzal před letní přípravou na zmíněnou sezonu 2017/18. Nikdo ty naše zlobivé kluky nechtěl, a tak jsem řekl, že to beru. I když jsem pořádně nevěděl, do čeho jdu. 

Hrajete a zároveň trénujete. Stíháte obojí?
Snažím se dělat maximum, abych to stíhal. A když to zrovna moc nejde, tak mám skvělého asistenta Oldřicha Vaňkáta, který je především zvyklý trénovat holky v IBK. Ale už ho začínají brát i kluci tady a on si také zvykl. 

Jak vypadá vaše letní příprava?
Po tom, co jsem si kluky na začátku přípravy zvážil, tak jsem usoudil, že je potřeba se sejít minimálně 2x týdně. Takže máme kruhové tréninky, běháme 5 km, sprinty do kopce a občas si dáme bazén. Na konci každého tréninku si zahrajeme na odreagování fotbal, jinak by nikdo nepřišel (smích). S těmi našimi kluky to je jak s dětmi, na konci tréninku musí být nějaká odměna. Jinak je to u nás především o osobní zodpovědnosti a ta je tady naštěstí hluboce zakořeněná.  

Jak zvládáte trénovat, když ve Všestarech chybí pořádná hala?Letní příprava je celá venku a v zimě bereme, co se dá. Takže většinou máme jeden trénink v předměřické hale a jeden v hale všestarské. Ale byl bych do budoucna rád, kdyby se ve Všestarech postavila velká hala. Tradiční klub jako Všestary by si jí určitě zasloužil. Tak snad se bude hodně dařit v prodeji všestarské cibuli a místní zemědělské družstvo nám přispěje. 

Stihli jste už nějaký přátelák?
Máme zatím za sebou pouze jeden přátelák a to se Rtyní. Nepředvedli jsme úplně optimální výkon, který by se mi líbil, ale na všestarský výsledek 11:10 výhra po nájezdech stačil. Ještě nás čeká turnaj v Semilech a pak už Pohár Českého florbalu, kde nás čeká velmi kvalitní skupina. 

Bude pro vás těžké, po tak dlouhé pauze, naskočit od září zpět na hřiště?
Lhal bych, kdybych řek, že nebude. Vloni jsme měli našlápnuto do Národní ligy a pak se to muselo přerušit. To zklamání z přerušené sezóny, které jsem u kluků viděl a vnímal, je nepopsatelné. Celé léto makali a pak nic. Takže letos bylo hodně přemlouvání, ale už jsme zase namotivováni. I když nás čeká velmi nelehká divizní skupina, ale bereme to sportovně. 

Máte doma speciální pokoj pro vláčky a lego? Je to přeci jen koníček náročný na místo.
Nemám. Lego mám zatím ve sklepě a na vlaky se chodím dívat za barák. Máme tam myčku vagonů a lokomotiv. Ty jsou pouze tři v ČR. 

BLACK ANGELS6
Tatran Střešovice9
VideoStatistiky Vstupenky
Navláčil PANTHERS OTROKOVICE9
FBC 4CLEAN Česká Lípa11
VideoStatistiky Vstupenky
ACEMA Sparta Praha7
1. SC TEMPISH Vítkovice 4
VideoStatistiky Vstupenky
TJ Sokol Královské Vinohrady4
FbŠ Bohemians6
VideoStatistiky Vstupenky
Předvýběr.CZ Florbal MB12
FBŠ Hummel Hattrick Brno1
VideoStatistiky Vstupenky
MITEL Florbalová akademie MB3
FBS Olomouc5
VideoStatistiky
FAT PIPE FLORBAL CHODOV8
FbŠ Bohemians0
VideoStatistiky
Bulldogs Brno2
K1 Florbal Židenice7
VideoStatistiky
PSN Tatran Střešovice3
1. SC TEMPISH Vítkovice6
VideoStatistiky
FBC ČPP OSTRAVA12
FATPIPE Tigers Start98 Kunratice0
VideoStatistiky